info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Full Spectrum Omega

Çmimi:5,912.00 L 5,911.10 L -0%

Suplement me omega nga salmoni i egër alaskan
120 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim me omega 3 i përftuar nga salmoni i egër i ujërave të ftohta të Alaskës.
Kapsulat e përftuara i nënshtrohen një proçesi purifikimi (pastrimi) i cili mundëson largimin e metaleve të rënda (si psh mërkuri, PCB-të etj) dhe ruajtjen e integritetit optimal të vajit.
DHA-ja dhe EPA ndihmojnë në:
-funksionin normal të zemrës;
-funksionin normal të sistemit nervor;
-mbajtjen e niveleve normale të triglicerideve dhe presionit të gjakut;
-përmirësimin e shikimit.
Krahas omega-3 formulimi përmban dhe vitaminën D, e nevojshme për mirë-funksionimin e sistemit imunitar dhe astaksantinën me veti antioksiduese.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa grurë.
Pa sojë.
Pa sheqer.
Pa kripë.
Pa ëmbëlsues.
Pa aromatizues artificial.
Pa konservues.
Pa ngjyrues.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo nëse keni një problem shëndetësor të caktuar konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Ndërpritet në rast të shfaqjes së ndonjë alergjie.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 2 kapsula në ditë bashkë me ushqimin, ose siç e këshillon mjeku.
Nuk rekomandohet të kalohet doza ditore e rekomanduar.

Përbërësit

Amount Per Serving %DV
Calories 25
Calories from Fat 20
Total Fat 2.5 g 4%**
Saturated Fat 0.5 g 3%**
Monounsaturated Fat 1 g ***
Polyunsaturated Fat 0.5 g ***
Cholesterol 25 mg 8%**
Vitamin D3 (as cholecalciferol) 200 IU 50%
Wild Alaskan Salmon Oil
comprised of: 2400 mg ***
Total Omega 3 Fatty Acids†
providing: 500 mg ***
EPA (eicosapentaenoic acid) 202 mg ***
DHA (docosahexaenoic acid) 180 mg ***
DPA (docosapentaenoic acid) 41 mg ***
Other Omega 3 Fatty Acids 77 mg ***
Total Omega 5 Fatty Acids 1.9 mg ***
Total Omega 6 Fatty Acids 48 mg ***
Total Omega 7 Fatty Acids 192 mg ***
Total Omega 9 Fatty Acids 384 mg ***
Astaxanthin 20 mcg ***
*Daily Value (DV) not established

Gelatin, Vegetable Glycerin, Mixed Tocopherols, Rosemary Extract, Clary Sage Oil, Thyme Oil. Contains Fish (salmon).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping