info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Miravit Gocce

Çmimi:1,200.00 L

Suplement ushqimor me vitamina, mjaltë dhe propolis për fëmijë mbi 4 vjeç
30 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

30 ml

Suitable For

Përshkrimi

Miravit është një suplement ushqimor i lëngshëm që kombinon mjaltin dhe propolisin me një sërë vitaminash të nevojshme për:
– proçeset normale metabolike, që shoqërohen me çlirim energjie;
– funksionin normal të sistemit imunitar;
– funksionin normal të sistemit nervor;
– të mbrojtur qelizat nga stresi oksidativ.

Vitaminat e grupit B, janë të nevojshme për mirëqënien e përgjithshme. Marrin pjesë në proçese metabolike që shoqërohen më çlirim energjie, ndikojnë pozitivisht në funksionin normal të sistemit nervor dhe atij imunitar.
Vitamina C dhe vitamina E, janë dy vitamina të njohura për vetitë antioksiduese.
Vitamina D është e rëndësishme për sigurimin e muskujve dhe kockave normale.
Mjalti, me origjinë nga bimë të ndryshme, është i pasur me sheqerna që shërbejnë si burim energjie. Ai ka gjithashtu veti antibakteriale dhe vlera ushqyese të larta.
Propolisi, ka efekt bakterostatik dhe rrit mbrojtjen imunitare.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Përpara se të përdorni këtë suplement ushqimor këshillohuni me mjekun tuaj.
Në rast të ndonjë reaksioni alergjik ose mbindjeshmërie nga ndonjë përbërës specifik, nuk rekomandohet të vazhdohet konsumimi i tij.
Ndryshimet organoleptike vijnë si pasoje e përbërësve natyralë që ka në përmbajtje.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– për fëmijët nga 6 deri në 11 muajsh, 5 pika në ditë;
– për fëmijët nga 1 deri në 3 vjeç, 10 pika në ditë;
– për fëmijët nga 4 deri në 6 vjeç, 12 pika në ditë;
– për fëmijët nga 7 deri në 10 vjeç, 13 pika në ditë.

Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.
Mos e përdorni solucionin 30 ditë mbas hapjes.

Përbërësit

Pwrbwrwsit aktivw:
Vitaminw C, niacinw, vitaminw E, acid pantotenik, vitaminw B6, riboflavinw, tiaminw, vitaminw A, biotinw, vitaminw D, vitaminw B12

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping