info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Reparil-Gel N

Çmimi:1,027.00 L

Xhel me efekt analgjezik dhe anti-inflamator, për përdorim në lëkurë.
Tub x 100 g

Stock: Ka stok

SKU: 3084
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 g

Suitable For

Përshkrimi

Reparil-Gel N Madaus është një xhel dekongjestant, anti-inflamator dhe analgjezik.
Përdoret për trajtimin simptomatik të jashtëm, afatshkurtër të dhimbjeve të lehta pas traumave akute (p.sh. mavijosje, ndrydhje).
Nëse nuk ndiheni më mirë ose nëse ndiheni më keq pas 2 ditësh përdorimi, kontaktoni mjekun tuaj.

Reparil-Gel N Madaus nuk duhet të përdoret:
– nëse jeni të mbindjeshëm (alergjik) ndaj salicilatit ose aescinës, si dhe D-limonenit, farnesolit dhe linaloolit, përbërësve të vajit të livandos, vajit neroli/vajit të luleve të portokallit të hidhur ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të Reparil-Gel N Madaus.
– në plagë të hapura, inflamacione ose infeksione të lëkurës, si dhe në ekzemë ose në mukoza dhe në zonat e lëkurës të trajtuara me rrezatim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nuk ka të dhëna nga përdorimi i Reparil-Gel N Madaus tek gratë shtatzëna. Prandaj, përdorimi i Reparil-Gel N Madaus gjatë shtatzënisë nuk rekomandohet, në veçanti, aplikimi në zona të mëdha.
Nuk dihet nëse përbërësit e Reparil-Gel N Madaus ekskretohen në qumështin e gjirit të njeriut. Prandaj nuk rekomandohet përdorimi i Reparil-Gel N Madaus gjatë ushqyerjes me gji. Në veçanti, përdorimi në zonën e gjirit duhet të shmanget.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose po planifikoni një shtatzëni, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla përpara se të përdorni këtë medikament.

Efekte anësore shumë të rralla: tharje e lëkurës, skuqje e lëkurës, eritemë, inflamacion i lëkurës (dermatit, duke përfshirë dermatitin e kontaktit), kruarje (pruritus), urtikarie (urtikarie), luspa.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Me përjashtim të rasteve kur mjeku e përshkruan ndryshe, tek fëmijët mbi 12 vjeç dhe të rriturit xheli mund të aplikohet 3 herë në ditë nëse është e nevojshme.

Reparil-Gel N Madaus ështëformuluar vetëm për përdorim në lëkurë dhe nuk duhet të gëlltitet.
Aplikohet një shtresë e hollë xheli dhe përhapet me masazh të lehtë.
Doza maksimale ditore është 20 g xhel, që korrespondon përafërsisht me 650 mg salicilate.
Nuk rekomandohet vendosja e fashove/garzave dhe izolim i zonës ku do aplikohet.
Nëse nuk ndiheni më mirë ose nëse ndiheni më keq pas 2 ditësh përdorimi, kontaktoni me mjekun tuaj.

Ju lutemi flisni me mjekun ose farmacistin tuaj nëse keni përshtypjen se efekti i Reparil-Gel N Madaus është shumë i fortë ose shumë i dobët.”

Përbërësit

Aescin: 1 g
2-Hydroxybenzoic Acid , N-Ethylethanamine Salt (Diethylamine Salicylate): 5 g
The other ingredients are:
Sodium Edetate ( Ph.Eur. ), Carbomer 980, Macrogol-6-glycerolcaprylocaprate ( Ph.Eur. ), Trometamol, 2-Propanol ( Ph.Eur. ), Lavender Oil, Neroli Oil/Bitter Orange Blossom Oil, Purified Water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping