info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Zinc plus C

Çmimi:750.00 L 675.00 L -10%

Suplement ushqimor me zink dhe vitaminë C, për funksionimin normal të sistemit imunitar
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Zinku është një ndër mineralet më të rëndësishme të organizmit, pasi gjendet në thuajse të gjitha qelizat njerëzore.
Kryesisht ruhet në kocka, muskuj dhe në lëkurë. Tek meshkujt sasia më e madhe e zinkut gjendet në prostatë.
Zinku është element gjurmë, pra ai gjendet në organizëm në sasi tepër të vogla. Në këtë formulim ai gjendet në formën e kripës së citratit të zinkut, e cila përthithet shumë mirë në organizëm.

Zinku është i nevojshëm për:
-metabolizmin e karbohidrateve dhe acideve yndyrore;
-pasjen e funksioneve konjitive normale;
-sintezën normale të ADN-së;
-fertilitetin dhe riprodhimin;
-sintezën e proteinave;
-pasjen e niveleve normale të testosteronit në gjak;
-proçesin e ndarjes qelizore;
-mirëmbajtjen e flokëve, thonjve dhe lëkurës;
-kockat.

Zinku së bashku me vitaminën C ndihmojnë në rritjen e imunitetit dhe në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ (kanë veti antioksiduese).

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-sheqer;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet 1 tabletë në ditë para ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredients per tablet
Zinc (Zn) 16 mg
Vitamin C 150 mg