info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Hair Tone Nails & Skin

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement ushqimor për flokë të shëndetshëm, thonj të fortë dhe lëkurë që shkëlqen
30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Në ditët e sotme pamja e jashtme është tepër e rendësishme.
Të gjithë tentojnë të kenë flokë dhe lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim.
Power of Nature ofron një suplement që kombinon vitaminat me mineralet dhe aminoacidet e duhura për lëkurën dhe flokët.

Përmban:
-biotinë, një vitaminë e nevojshme për mirëqënien e flokëve dhe lëkurës;
– vitaminë C, me veti antioksiduese, që merr pjesë dhe në sintezën e kolagjenit, një element i rëndësishëm për lëkurën;
-vitaminë E, mbron qelizat nga stresi oksidativ;
-l-cisteinë dhe l-metioninë, aminoacide që konsiderohen të jenë burim për squfurin, element strukturor i keratinës dhe indeve lidhore elastike;
-milet, një drith i pasur me bakër, fosfor, magnez, tiaminë, niacinë dhe proteina.

Ky suplement mund të përdoret nga femra dhe meshkuj të rritur të të gjitha moshave.
Përdoret i vetëm ose në kombinim me produkte të tjera specifike për lëkurën dhe flokët.

Nuk përmban:
-gluten;
-sheqer;
-laktozë;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet 1 kapsul pas ushqimit ose siç e rekomandon mjeku juaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active Ingredients per capsule Amount per capsule R.D.A.*
Vitamin C 100mg 125
MSM 100mg –
L-Cysteine 60mg –
L-Methionine 60mg –
Millet extract 50mg –
Silica 50mg –
Vitamin E 20mg 167
Pantothenic acid 20mg 333,3
Zinc 10mg 100
Copper 2mg 200
Biotin 100mcg 200
Selenium 50mcg 91