info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Calcium Plus

Çmimi:879.90 L 791.91 L -10%

Suplement me kalçium, vitaminë D3 dhe magnez për forcimin e kockave
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Kalçiumi është një mineral i rëndësishëm për organizmin. Ai gjendet kryesisht në kocka dhe në dhëmbë dhe përbën rreth 2% të peshës trupore të një individi. Kalçiumi e kryen më mirë funksionin e tij në prani të vitaminës D3 dhe magnezit.
Calcium Plus është një suplement ushqimor që kombinon kalçiumin me magnezin dhe vitaminën D3. Kontribuon në:
-pasjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm;
-funksionimin normal të muskujve.

Kalçiumi së bashku me vitaminën D3:
-janë të nevojshme për rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve;
-zëvëndësojnë mineralet që humbet kocka gjatë përiudhës pas menopauzës tek femrat. Pakësimi i masës minerale të kockës është faktor risku për fraktura të kockës.
Krahas kësaj vitamina D3:
-rrit përthithjen e kalçiumit dhe fosforit dhe ndihmon në ruajtjen e niveleve normale në gjak të tyre;
-ul riskun për fraktura që vijnë si pasojë e rënies nga dobësimi i muskujve.

Kalçium plus rekomandohet të përdoret:
-tek femrat gjatë menopauzës;
-tek meshkujt mbi 50 vjeç;
-tek fëmijët dhe adoleshentët;
-njerëzit që kanë probleme me kockat;
-njerëzit që kanë defiçencë të kalçiumit.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-sheqer;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pini 1-2 tableta në ditë pas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredients per tablet:
Calcium (Ca) 400 mg
Magnesium (Mg) 130 mg
Vitamin D3 (cholecalciferol) 2,5 μg (100 iu)