info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Parasoftin Piling Ҫorape

Çmimi:900.00 L

Trajtim me efekt peeling për këmbët.
Paketim me 1 cift corapesh për 1 përdorim

Stock: Ka stok

SKU: 4496938
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Parasoftin piling çorape janë zgjidhja më inovative për kujdesin e lëkurës të shputave të këmbëve.

Përbërësit e Parasoftin depërtojnë dhe zbusin shtresën e ashpërsuar të epidermës, duke shkaktuar rrjepje (largim të qelizave të vdekura) dhe duke larguar kallot.
Acidet AHA/BHA në mënyrë efikase eksfoliojnë lëkurën në thellësi dhe nxisin rigjenerimin e lëkurës.

Kompleksi i ekstrakteve bimore si kaktusi, dardha, limoni, rrushi dhe ananasi sëbashku me urenë dhe alantoinën hidratojnë lëkurën e thatë dhe ndihmojnë në rigjenerimin e saj.
Përbërësit e produktit janë përzgjedhur me kujdes dhe mënyrë që të sigurohet hidratim intensiv i këmbëve, duke përmirësuar pamjen.

Përdorimi

Largoni ngjyrën e lyer nga thonjtë dhe bizhuteritë nga këmbët para aplikimit.
Priteni me kujdes paketimin e solucionit dhe përhapeni atë në mënyrë të barabartë nëpër çorape.
Vishini çorapet dhe mbajini ato për 60-90 minuta. Për lehtësi dhe komoditet, vishni çorape të holla sipër.
Shpëlani tërësisht këmbët me ujë dhe sapun pas aplikimit.

 

Paralajmërim:

Produkti është i dedikuar posaçërisht për aplikim në këmbë. Nuk duhet aplikuar në pjesët e tjera të trupit.
Përdoreni produktin menjëherë pas hapjes së paketimit.
Hidheni produktin pas aplikimit.
Produkti është i dedikuar për vetëm një aplikim. Nuk duhet përdorur në thonj të lyer.
Produkti duhet përdorur sipas udhëzimit.
Sipas nevojës, proçedura mund të përsëritet pas 30 ditësh nga aplikimi i parë dhe jo më herët. Përdorimi në lëkurë të irrituar, të ndjeshme apo lëkurë të dëmtuar duhet të shmanget.
Mos e përdorni nëse jeni të ndjeshëm ndaj ndonjerin prej përbërësve të produktit. Para aplikimit, vendosni një sasi të vogël të solucionit në lëkurë për të eleminuar mundësinë e reaksionit alergjik.
Në rast se paraqitet ndonjë reaksion në formë irritimi, kruarje apo skuqje në lëkurë, aplikimi i produktit duhet të ndërpritet.
Produkti duhet të ruhet në paketimin original në temperaturë dhome larg dritës dhe nxehtësisë. Të ruhet larg kontaktit me fëmijët.

Nuk duhet të përdoret në pacientë me diabet, myk apo ekzemë. Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën. Në rast kontakti me sytë dhe mukozën, shpëlajeni me sasi të madhe të ujit.
Në rast të acarimit, irritimit në formë të pickimit apo djegies, kruarjes apo skuqjes në vendin e aplimit, ndërpriteni përdorimin e produktit.

Përbërësit

Alcohol Denat., Aqua, Propylene Glycol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Urea, Sodium Lactate, PEG 40
Hydrogenated Castor Oil, Betaine, Parfum, Passiflora Edulis Fruit Extract, Allantoin, Citrus Limon Fruit Extract, Menthol,
Mel Extract, Opuntia Ficus-Indica Extract, Pyrus Communis Fruit Extract, Ananas Sativus Fruit Extract, Vitis Vinifera Fruit
Extract, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Citronellol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Sodium

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping