info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Pampers 1

Çmimi:1,100.00 L

Pelena për fëmijë me peshë 2-5 kg

Paketim me 43 pelena

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Mosha

Përshkrimi

Duke menduar per komfortin dhe mbrojtjen e lëkurës së fëmijëve të porsalindur, u ideuan pelenat Pampers.
Përdoren për fëmijë me peshë 2-5 kg.
Pelenat kanë në përbërje disa mikrosfera që absorbojnë lagështinë, në sasi rreth tre herë sa pesha e fëmijëve.
Janë të pajisura edhe me një shtresë extra, që absorbon lagështinë dhe njëkohësisht e shpërhap atë drejt shtresës së sipërme.
Shtresa e sipërme është shtresa më absorbuese, që bllokon të gjithë lagështinë.

Pelenat pampers kanë butësi si ajo e pambukut dhe përmbajnë një locion me aloe, që zbut lëkurën dhe e mbron nga irritimet.
Në të dyja anët janë të pajisura me ngjitëse të forta dhe elastike, të cilat janë dizejnuar në mënyrë të tillë, që të mos lejojnë rrjedhje e të mos pengojnë lëvizjet.
Mbrojnë fëmijët nga lagështia për një periudhë prej 12 orësh.

Përbërësit

Balm/Lotion): Petrolatum,
Stearyl Alcohol, Paraffinum
Liquidum, Aloe Barbadensis
Leaf Extract, CI 61565

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping