info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Oledro Hot bustina

Çmimi:504.96 L

Antigripal për të rritur në formën e bustinave
Kuti x 12 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

12 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Oledro Hot përdoret për pakësimin e përkohshëm të simptomave të gripit dhe rrufës:
-gripi i zakonshëm;
-virozat;
-riniti;
-trajtimi simptomatik i faringitit, sinuzitit, bronkitit, dispnesë, dhimbjes së kokës, temperaturës së lartë, tështimave.

Mos përdorni Oledro Hot nëse:
-jeni alergjik nga ndonjë përbërës i këtij medikamenti;
-jeni më shumë se 3 muajsh shtatzënë (nëse është e mundur duhet të shmanget përdorimi i tij dhe në fazat e para të shtatzënisë);
-ushqeni me gji;
-keni hipertension, glaukomë me kënd të ngushtë, sëmundje të arterieve koronare, hipertrofi të prostatës, astmë akute, ngushtim të fshikëzës urinare, hipertiroidizëm, aritmi, sëmundje cerebrovaskulare;
-përdorni IMAO (nuk duhet të përdoret pa kaluar 3 javë nga ndërprerja e tyre);
-keni probleme me mëlçinë ose fshikëzën urinare, mbindjeshmëri nga acidi salicilik, defiçencë të glukozë-6-fosfat-dehidrogjenazës, funksion të kompromentuar të veshkave, mushkërive dhe çrregullime kardiake;
-nëse përdorni ndonjë medikament tjetër që ka në përmbajtje paracetamolin.

Mos e përdorni këtë medikament nëse jeni shtatzënë apo po planifikoni një shtatzëni. Mund të ndikojë në zhvillimin e fetusit nëse e përdorni gjatë shtatzënisë.
Oledro Hot nuk përdoret tek nënat që ushqejnë me gji.
Shmangni drejtimin e makinës ose përdorimin e makinerive nëse keni konsumuar Oledro Hot.

Nëse harroni të merrni një dozë, merrni dozën tjetër si normalisht. Mos dyfishoni dozën për të zëvëndësuar dozën e harruar.

Ndër efektet anësore më të shprehura përmendim:
-dhimbje koke;
-të përzjera, të vjella, dhimbje stomaku, kapsllik;
-simptoma të traktit të sipërm respirator.

Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të mos përdoret nëse ka kaluar data e skadencës e shkruar në paketim.

Medikamenti i mësipërm është një bar OTC, pra mund të merret pa rekomandim nga mjeku.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Bustinat treten në një gotë të mbushur deri në 2/3 me ujë të ngrohtë, dhe duhet të pihet i ngrohtë.
Mund të merret një bustinë çdo 6 orë. Nuk duhet të pihen më shumë se 4 bustina në ditë.
Mund të konsumohen me ose pa ushqim.

Oledro Hot nuk duhet t’u jepet fëmijëve nën 6 vjeç.
Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç mund të marrin një bustinë çdo 6 orë.

Përbërësit

Paracetamol, fenilefrinë, maleat klorfeniraminë, oksolaminë citrat, acid tartrik, acid citrik, bikarbonat natriumi, karbonat natriumi, kinoline e verdhë, shije limoni, kolidon k-30, saharinë, sheqer.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping