info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Nurofen Express 256 mg (ibuprofen)

Çmimi:487.00 L

Medikament OTC me përmbajtje ibuprofeni
Kuti x 24 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 004333
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

24 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Ibuprofen është një medikament që bën pjesë në grupin AIJS (anti-inflamatorë jo steroidë).
Perdoret në:
-dhimbje me natyrë të ndryshme (dhimbje koke, migrenë, nevralgji, dhimbje menstruale, dhimbje reumatike);
-rast gripi;
-rast temperature të rritur trupore.

Mos përdorni Nurofen Express nëse:
– jeni alergjik ndaj ibuprofenit ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në këtë formulim;
– keni ose keni patur 2 ose më shumë episode të ulçerës ose të një hemorragjie;
– keni patur një përkeqësim të astmës, rash kutan ose alergji, në raste të mëparshme të përdorimit të ibuprofenit, aspirinës ose medikamenteve të tjera të ngjashme;
– keni patur/keni hemorragji gastro-intestinale;
– jeni duke marrë një medikament tjetër të grupit AIJS ose më shumë se 75 mg aspirinë në ditë;
– keni probleme të rënda me mëlçinë ose veshkën;
– keni probleme me zemrën, presion të lartë gjaku ose probleme me koagulimin;
– keni vështirësi në frymëmarrje;
– jeni shtatzënë;
– jeni në 12 vjeç.

Efekte të mundshme anësore
Ndaloni së marri këtë medikament nëse shihni:
– reaksione alergjike kutane;
– vështirësi në frymëmarrje;
– enjtje në fytyrë;
– prani të ngjyrës së kuqe në urinë;
– vështirësi në urinim;
– dhimbje dhe en jtje në gjymtyrë;
– shenja të meningitit aseptik.

Efekte anësore të zakonshme:
– reaksione alergjike;
– rash kutan;
– dhimbje koke.

Efekte anësore të rralla:
– flatulencë;
– diarre;
– konstipacion;
– të vjella.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç mund të marrin 1 ose 2 tableta deri në 3 herë në ditë nëse e kanë të nevojshme.
Intervali midis dy dozave duhet të jetë të paktën 4 orë.
Mos merrni më shumë se 6 tableta në 24 orë.
Nuk duhet të përdoret te fëmijët nën 12 vjeç.
Tek fëmijiët e moshës 12-18 vjeç, përdorimi më shumë se 3 ditë bëhet vetëm nëse mjeku e gjykon të arsyeshme.
Tek të rriturit mjekimi nuk duhet të zgjatet më shumë se 10 ditë, me përjashtim të rasteve që mjeku juaj e gjykon të arsyeshme.

Përbërësit

ibuprofen, sukrozë, xilitol, mikrokristalinë celuloze, karamelozë natrium, talk, dioksid titani, makrogol

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping