info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

NUK Silikon gjiri

Çmimi:900.00 L

Silikon për mbrojtjen e kokave të gjirit gjatë ushqyerjes me gji
Paketim x 2 copë

Spastroje


SKU: NUK233V
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Masa

2 copë, large, medium

Material

Suitable For

Përshkrimi

Ushqyerja me gji shton lidhjen e nënës me bebin dhe i afron ata më shumë me njëri tjetrin.
Por, ndonjëherë ushqyerja me gji bëhet problematike për shkak të kokave të gjirit të irrituara dhe të inflamuara.
Kokat e silikonit NUK, lehtësojnë proçesin e ushqyerjes me gji. Ato qetësojnë dhe pakësojnë irritimet e kokave të gjoksit dhe njëkohësisht lejojnë që fëmija të pijë lirisht.

Forma specifike e kokave të silikonit lejon ushqyerjen me gji në çfarëdolloj pozicioni.
I testuar klinikisht.

Përdorimi

Përpara se të vendosni kokat e silikonit duhet të lani duart tuaja dhe të fshini pjesën e gjoksit me një peshqir/napë të thatë.
Mund ti njomni pak kokat e silikonit me ujë ose qumësht, me qëllim që të vendosen më kollaj.
Vendosini kokat e silikonit në mënyrë të tillë që të përshtaten me pozicionin e ushqyerjes me gji.
Direkt pasi mbaron gjidhënia lani gjoksin me ujë për të larguar mbetjet e qumështit dhe mikrobet, dhe gjithashtu lani dhe kokat e silikonit me ujë. Kokat e silikonit duhet të dezinfektohen ose të vendosen në sterilizues çdo ditë.