info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Thyroid Energy

Çmimi:2,943.00 L 2,648.70 L -10%

Formulim që mbështet mirë-funksionimin e gjendrës tiroide
Paketim x 90 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

NOW® Thyroid Energy™ është një suplement që ndihmon në mirë-funksionimin e gjendrës tiroide.
Përmban:
-jod dhe tirozinë, dy substanca të nevojshme për sintezën e hormoneve të gjëndrës tiroide;
-mineralet: selen, zink dhe bakër si kofaktorë të nevojshëm për funksionin normal të tiroides;
-kombinimin e ekstrakteve bimore ayurvedike si guggul (commiphora mukul) dhe ashëagandha (ëithania somnifera), të cilat nxisin aktivitetin e enzimeve superoksid dismutazë, katalazë, lipazë.
Pa gluten.
Pa OMGJ.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
Pa sojë.
Pa arra.
I përshtatur me dietën Kosher dhe Halal.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore ditore.
Nuk rekomandohet përdorimi gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.
Këshillohuni me mjekun tuaj nësë vuani nga ulçera.
Nëse vuani nga tiroidet, merrni warfarinë, levodopa, frenues të MAO-s, SNRI duhet të bisedoni me mjekun para fillimit të përdorimit të këtij suplementi.
Mund të shkaktojë shqetësime të lehta në traktin gastro-intestinal.
Ndërpritet nëse simptomat persistojnë.
Mos kaloni dozën ditore të lejuar, përveç rasteve kur rekomandohet nga mjeku.
Ruhet në një vend të freskët pas hapjes.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 2 kapsula në ditë larg ushqimit.

Përbërësit

Serving Size: 2 Veg Capsules
Servings Per Container: 45
Amount per Serving % Daily Value
† Daily Value not established.
Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl) 2 mg 118%
Folate 667 mcg DFE (400 mcg folic acid) 167%
Vitamin B-12 (as Methylcobalamin) 60 mcg 2500%
Iodine (from Potassium Iodide) 225 mcg 150%
Zinc (from L-OptiZinc® – Zinc L-Methionine Complex) 25 mg 227%
Selenium (from L-Selenomethionine) 50 mcg 91%
Copper (from Copper Amino Acid Chelate) 1 mg 111%
L-Tyrosine (Free-Form) 1 g (1,000 mg) †
Guggul (Commiphora mukul) (Gum Resin)
Standardized Extract (min. 2% Guggulsterones) 75 mg †
Ashwagandha (Withania somnifera) (Root)
Standardized Extract (min. 2.5% Withanolides) 50 mg †
Other Ingredients: Cellulose (capsule), Cellulose Powder, Magnesium Stearate (vegetable source) and Silica.