info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Oralbiotic Lozenges

Çmimi:3,150.00 L 2,835.00 L -10%

Formulim me Streptococcus
salivarius për mirëqënien e gojës, fytit, hundës dhe veshëve.
Paketim x 60 lozenge

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

,

Lactose Gluten

Përshkrimi

Streptoccocus salivarus është
një ndër bakteret me më shumë benefite për shëndetin e kavitetit oral që në fëmijëri.
BLIS K12 është një shtam i Streptoccocus salivarus, i cili kur merret në mënyrë të rregullt krijon koloni në gojë dhe fyt dhe ndihmon për të ruajtur sistemin imunitar.
Përdorimi i rregullt i suplementeve me Streptoccocus salivarus largon aromën e keqe të gojës.
Vërtetësia identifikohet mes DNA-fingerprinting technology.
Pa sojë.
Pa arra.
Pa gluten.
Pa vezë.
I përshtatur me dietën Kosher.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP-së.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një problem shëndetësor të caktuar këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Pas hapjes rekomandohet të ruhet në frigorifer.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Për të rriturit
rekomandohet të merren 2 lozenge 1-4 herë në ditë.
Për fëmijët mbi 2 vjeç rekomandohet të merren 2 lozenge 1-5 herë në dtë.
Tabletat lihet të treten në gojë dhe është mirë të merren 2 orë larg antibiotikut në rastet kur merren bashkë.
Për fëmijët nën 2 vjeç përdoren vetëm me rekomandimin e mjekut.

Përbërësit

Supplement Facts
Serving Size: 2 Lozenges
Servings Per Container: 30
Amount per Serving % Daily Value

Streptococcus salivarius K12 (BLIS K12®) (1 Billion CFU †) 42 mg *
Other Ingredients: FOS (Fructooligosaccharides), Xylitol, Sorbitol, Microcrystalline Cellulose, Silicon Dioxide, Stearic Acid (vegetable source), Natural Flavors and Beet Powder. Contains milk.