info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Inulin Prebiotic Pure Powder

Çmimi:1,780.00 L 1,602.00 L -10%

Formulim me inulinë, një prebiotik i
rëndësishëm për traktin gastro-intestinal
Paketim x 227 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Masa

227 g

Përshkrimi

Inulina është një fruktooligosaharid, që luan rolin e një prebiotiku.
Nuk tretet në stomak dhe arrin në zorrë e pandryshuar.
Bakteret e zorrës përdorin inulinën si ushqim dhe prodhojnë acide yndyrore me varg të shkurtër të nevojshme për qelizat e mureve të kolonit.
Inulina ka një aromë të këndshme dhe përdoret si ëmbëlsues në pije apo ushqime pasi ka një indeks glicemie të ulët.
Produkt organik.
Pa sojë.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa arra.
Pa vezë.
Pa produkte të bulmetit.
Keto friendly.
I përshtatur me dietën Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Përmban sasi të ulët natriumi.
Produkti mund të shkaktoje një diskonfort të lehtë gastro-intestinal.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP-së.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një problem shëndetësor të caktuar këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 lugë çaji me lëngje ose ushqim dhe mund të konsumohet deri në tre herë në ditë.
Këshillohet të niset me 1 lugë në ditë dhe doza të rritet gradualisht, për të shmangur diskonfortin në traktin gastro-intestinal.

Përbërësit

Serving Size: 1 Level Teaspoon (approx. 2.8 g)
Servings Per Container: about 81
Amount per Serving % Daily Value

Calories 5
Total Carbohydrate 2.7 g 1%**
Dietary Fiber 2.5 g 9%**
Organic Inulin (FOS)(from Blue Agave) 2.8 g †