info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Cranberry Mannose + Prebiotics for Women on the Go

Çmimi:5,199.84 L 4,679.86 L -10%

Suplement per mirëmbajtjen e rrugëve urinare
Paketim x 24 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

,

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim që kombinon
probiotikët me boronicën e kuqe dhe D-manozën për mirëmbajtjen e rrugëve urinare, kryesisht te femrat.
Prania e 10 shtameve të baktereve është e nevojshme për rregullimin e florës bakteriale normale.
Boronica përmban flavonoide dhe substanca të tjera që mbrojnë mukozën e fshikëzës urinare.
D-manoza është një sheqer i thjeshtë, i cili metabolizohet në sasi shumë të vogël në organizëm dhe pjesa më e madhe e të cilit eleminohet mes urinimit.
D-manoza nuk ndikon tek cikli i sheqerit në organizëm.
Studime klinike kanë treguar se marrja e rregullt e D-manozës ndihmon në mirëbajtjen rrugëve urinare.
Shtamet e baktereve janë identifikuar nëpërmjet një metode molekulare gjenetike të quajtur DNA-fingerprint technology.
Pa gluten.
Pa arra.
Pa sojë.
Pa vezë.
Pa produkte të bulmetit.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP-së.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një imunitet të dobësuar këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1
deri në 3 bustina në ditë të tretura në ujë.

Përbërësit

Serving Size: 1 Packet (6 g)
Servings Per Container: 24
Amount per Serving % Daily Value

Calories 15
Total Carbohydrate 4.5 g 2%**
Total Sugars 2 g †
Xylitol 2.5 g †
D-Mannose 2 g (2,000 mg) †
Cranberry Juice Powder (Fruit) 500 mg †
Uva Ursi Extract (Leaf) 5 mg †
Blend of 10 Strains
of Probiotic Bacteria (2 Billion CFU***):
Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus salivarius (Ls-33), Bifidobacterium longum (Bl-05) 16 mg †
Other Ingredients: Xylitol, Natural Cranberry and other Natural Flavors, Organic Stevia Leaf Extract (Enzyme-Modified Steviol Glycosides), Silicon Dioxide, Citric Acid, Tartaric Acid, Malic Acid and FOS (Fructooligosaccharides).