info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Now Avocado Oil

Çmimi:

Vaj i pastër avokadoje


Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Masa

118ml, 473 ml

Përshkrimi

Vaj i pastër avokadoje i përftuar
nga presimi në të ftohtë i bimës së avokados (Persea Gratissima).
Ka një teksturë të trashë.
Ndihmon lëkurën të mbajë gjendjen e hidratimit dhe pengon dëmtimin e barrierës mbrojtëse të saj, duke parandaluar humbjen e ujit.
Absorbohet nga lëkura dhe nuk e lë atë të yndyrshme.
Rekomandohet kryesisht për lëkurë të dehidratuar.
I testuar analitikisht.
Nuk testohet në kafshë.
Pa gluten.
Pa OMGJ.
Pa hexan.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I përshtatur me dietën Halal.
I çertifikuar nga UL.
Shishja përmban filtra që e mbrojne solucionin nga rrezatimi UV.

Përdorimi

Përdoret:
-si vaj masazhues;
-hidratues për lëkurën;
-hidratues për skalpin.
Mund të aplikohet çdo ditë.

Përbërësit

Persea Gratissima (Avocado) Oil.