info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Clarifying Cleanser

Çmimi:3,400.00 L

Xhel larës për lëkurë të yndyrshme
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Pastron butësisht lëkurën pa shkaktuar tharje dhe irritime.
Neostrata Clarifying Cleanser, i pasur me Alfa Hidroksi Acide (AHA), pastron poret dhe redukton yndyrën e tepërt.
Agjentët hidratues si Glicerina apo ekstrakti Tea Tree Oil, hidratojnë duke parandaluar tharjen e lëkurës.

Pa sapun.
Pa aromë.

Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë të lagur dhe masazhojeni butësisht.
Shpëlajeni dhe thajeni mirë.
I përshtatshëm për përdorim në mëngjes dhe/ose darkë.

Kujdes: Ky produkt përmban alfa hidroksi acide (AHA) që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës suaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies prej tij.
Pas aplikimit të larësit, përdorni një krem mbrojtës me SPF të lartë.

Përbërësit

4% PHA/AHA (MANDELIC ACID (AHA) SALICYLIC ACID (BHA) GLUCONOLACTONE (PHA))
Aqua/Water/Eau, PEG-80 Sorbitan Laurate, Glycerin, Gluconolactone, Ammonium Laureth Sulfate, Triethanolamine, Disodium Cocoamphodiacetate, Mandelic Acid, Salicylic Acid, Panthenol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, PEG-150 Distearate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laureth-13 Carboxylate, Sodium Chloride, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Polyquaternium-10, Polysorbate 20, Benzalkonium Chloride, BHT, Chlorphenesin, Phenoxyethanol.