info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natures Aid Calcium, magnesium & zinc

Çmimi:2,457.00 L

Suplement ushqimor që mbështet funksionin normal të kockave, muskujve dhe forcon dhëmbët
Paketim x 90 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

90 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Dieta ushqimore dhe aktiviteti fizik janë dy faktorë që ndikojnë pozitivisht në formimin e masës kockore.
Dieta ushqimore duhet të përmbajë elementë si: kalçiumi, magnezi, zinku, bori, kaliumi, fosfori dhe bakri.

Magnezi dhe kalçiumi janë në një marrëdhënie të veçantë njëri me tjetrin: në disa raste ata favorizojnë njëri tjetrin dhe në disa raste të tjera ndikojnë negativisht te veprimi i njëri tjetrit. Zakonisht rekomandohet të përdoren bashkë, pasi shtimi i niveleve të kalçiumit në organizëm mund të çojë në pakësim të niveleve të magnezit.

Natures Aid Calcium, Magnesium & zink është një suplement ushqimor që përmban kalçium, magnez dhe zink në raportet dhe sasitë e nevojshme për të plotësuar nevojat tona ditore me këto minerale dhe të sigurojë ruajte të masës kockore.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 2 tableta në ditë, me ushqim.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Calcium Carbonate Prep (Calcium Carbonate, Maltodextrin), Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Zinc Gluconate, Anticaking Agent (Silicon Dioxide), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose), Calcium Citrate, Magnesium Citrate, Anticaking Agent (Vegetable Source Magnesium Stearate), Sodium Carboxymethylcellulose, Copper Gluconate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping