info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natecal D3 (calcium, vitamin D3)

Çmimi:823.80 L

Tableta të përtypshme me kalçium dhe vitaminë D3
Kuti x 60 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

SKU: 000549
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

60 tableta të përtypshme

Suitable For

Përshkrimi

Tabletat e përtypshme Natecal D3 përmbajnë dy substanca aktive: karbonat kalçiumi dhe kolekalçiferol (vitaminë D3).
Si kalçiumi ashtu edhe vitamina D3 merren nëpërmjet dietës ushqimore. Vitamina D3 prodhohet dhe në lëkurë pas ekspozimit në diell.
Tabletat e përtypshme Natecal D3 përdoren për të trajtuar dhe parandaluar mungesën e vitaminës D/kalciumit.

Natecal D3 përdoret:
-për të korrigjuar mungesën e kalciumit dhe vitaminës D3 tek të moshuarit,
-si terapi e kombinuar në trajtimet e osteoporozës kur nivelet e kalçiumit dhe vitaminës D janë shumë të ulëta ose kur ekziston rreziku i lartë që ato të jenë shumë të ulëta.

Mos merrni Natecal D3:
-Nëse jeni tepër të ndjeshëm ndaj kalçiumit, vitaminës D3 ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të Natecal D3 (veçanërisht vajit të sojës);
-Nëse keni nivele të larta të kalçiumit në gjak (hiperkalçemia) ose në urinë (hiperkalçiuri);
-Nëse keni funksion të dëmtuar të veshkave;
-Nëse keni gurë në veshka;
-Nëse keni nivele të larta të vitaminës D në gjak (hipervitaminoza D).

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Tabletat e përtypshme Natecal D3 duhet të përdoren gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji vetëm kur rekomandohet nga një mjek ose farmacist.

Mbajeni larg fëmijëve.
Ruajeni në paketimin origjinal për ta mbrojtur nga lagështia.
Mos e merrni Natecal D3 pas datës së skadencës e cila është shënuar në kuti.
Data e skadencës i referohet ditës së fundit të atij muaji.
Mos hidhni asnjë medikament në ujërat e zeza ose mbeturinat shtëpiake.

Pas hapjes së parë, afati i ruajtjes është 60 ditë.

Medikamenti i mësipërm është një bar OTC, pra mund të merret pa rekomandim nga mjeku.
Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Merrni Natecal D3 ekzaktësisht siç e ka rekomanduar mjeku juaj.
Doza e rekomanduar për të rriturit dhe të moshuarit është një tabletë dy herë në ditë, mundësisht mbas ushqimit.
Tableta duhet të përtypet.

Nëse merrni më shumë Natecal seç duhet këshillohuni me mjekun tuaj.
Nëse nuk arrini të bisedoni me mjekun tuaj drejtohuni në qëndrën shëndetësore më të afërt.

Përbërësit

calcium carbonate (1500 mg equivalent to 600 mg calcium) and cholecalciferol (vitamin D3) (400 I.U equivalent to 0.01 mg).
sorbitol (E 420), maltodextrin, croscarmellose sodium (E 468), aspartame (E 951), saccharin sodium (E 954), lactose monohydrate, aniseed flavour, peppermint flavour, molasses flavour, magnesium stearate, DL-α-tocopherol (E 307), hydrogenated soya bean oil, gelatine, sucrose, maize starch.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping