info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

MedEq Immitec Memobio Triple Action

Çmimi:3,430.00 L

Suplement ushqimor që përmirëson funksionet konjitive dhe funksionin e sistemit nervor
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Memobiol është formuluar me përbërës specifikë për të:
– përmirësuar kujtesën;
– rritur përqëndrimin;
– arritur qëndrueshmëri mendore.

I përshtatshëm për t’u përdorur nga:
– persona me një jetë tepër aktive dhe stresuese;
– persona që duan të ruajnë shendetin e tyre mendor;
– të gjithë të rriturit.

Formuluar me:
– Ginkgo Biloba dhe Ginseng, që kanë veti të përmirësojnë kujtesën dhe të rrisin përqëndrimin. Ato përmirësojnë mikroqarkullimin dhe në këtë mënyrë, ndikojnë pozitivisht në ruajtjen e funksionit normal të sistemit nervor.
– DHA, me efekt pozitiv në funksionin e sistemit nervor.
– Hekur dhe zink të nevojshëm për funksione konjitive normale.
– Niacinë, e nevojshme për ruajtjen e funksionit normal të sistemit nervor.
– Acid pantotenik, i rëndësishëm për ruajtjen e stabilitetit mendor.

Nuk duhet të përdoret te personat që janë alergjikë nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.
Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement ushqimor.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë, pas vaktit ushqimor.
Memobiol duhet të merret gjithmonë me stomakun plot.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.
Duhet të përdoret për aq kohë sa e rekomandon mjeku ose farmacisti juaj.
Të mos ndërpritet pa u këshilluar paraprakisht me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përbërësit

Active ingredients
Docosahexaenoic acid (DHA) and Eicosapentaenoic acid (EPA) (as fish oil) (DHA 50%, EPA 10%), Gingko Bilobe extract, Phosphatidylserine 10% and Phosphatidylcholine 20% (as soy lecithin), Vitamin C ), L-Arginine, Vitamin E (as D-alpha-tocopherol 87%), Iron (as ferrous fumarate 32.9%), Ginseng extract, Guarana extract, 5-HTP, Selenium (as L-selenomethionine) , Zinc (in the form of zinc oxide 80.3%), Niacin (Vitamin B3) (in the form of nicotinamide), Pantothenic acid (Vitamin B5) (in the form of calcium pantothenate), L-Glutamine, Pyridoxine (Vitamin B6) hydrochloride), L-Glutathionine, Thiamine (Vitamin B1) (as thiamine HCl), Riboflavin (Vitamin B2), Copper (as copper sulphate anhydrate), Beta Carotene Natural Oil (30%), Folacin (Vitamin B9) in the form of folic acid 95%), Vitamin D3 (in the form of colecalciferol 1000 IU / mg) and Vitamin B12 (in the form of Cyanocobalamin).

Auxiliary ingredients
Soybean Oil (Filling), Beeswax (Stabilizer), Glycerol (Stabilizer), Caramel (Color), Titanium Dioxide (Color), Iron Oxide (Color), Purified Water and Gelatin (Capsule).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping