info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Mebhidroline 50 mg (incidal)

Çmimi:404.00 L

Medikament OTC me veprim antialergjik
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 3391
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

,

Përshkrimi

Mebhidrolina është një lëndë që bën pjesë në grupin e antihistaminikëve.
Antihistaminikët zvogëlojnë ose anullojnë veprimet kryesore të histaminës në organizëm, me anë të bllokimit të prapësueshëm dhe konkurrues të receptorëve histaminikë.

Mebhidroline indikohet në:
-rrufë;
-rinit vazomotor;
-astmë bronkiale me origjinë alergjike;
-urtikarie;
-ekzantema nga barnat;
-të kruajtura;
-ekzema;
-dermatite e konjuktivite alergjike;
-pickim insektesh;
-edemën e Kuinkut;
-idiosinkrazi nga ushqimet.

Mebhidroline nuk duhet të merret në të njëjtën kohë me alkoolin pasi rriten efektet qetësuese.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nuk këshillohet që Mebhidrolinë të përdoret gjatë shtatzënisë.
Këshillohuni me mjekun tuaj nëse duhet ta përdorni ose jo Mebhidrolinën gjatë ushqyerjes me gji.

Ky medikament përmban laktozë dhe sukrozë. Nëse keni intolerancë ndaj disa sheqernave kontaktoni me mjekun tuaj përpara se ta përdorni këtë medikament.

Ndër efektet anësore të mundshme përmendim:
-përgjumje;
-dëmtim psikomotor;
-dhimbjen koke;
-efekte antimuskarinike;
-palpitacione dhe aritmi;
-rash, reaksione mbindjeshmërie dhe edemë.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Drazhetë Mebhidroline gëlltiten të plota, pa i përtypur, gjatë ose menjëherë pas ushqimit.
Për fëmijët që nuk mund t’i gëlltitin dot, këto shtypen në trajtë pluhuri dhe përzihen me ushqimin.

-Fëmijët mbi 10 vjeç dhe të rriturit, 100-300 mg në ditë në doza të ndara.
-Fëmijët 2-5 vjeç, 50-150 mg në ditë në doza të ndara.
-Fëmijët nën 2 vjeç, 100 mg në ditë në doza të ndara.

Përbërësit

mebhidrolinë napadisilat, amidon, laktozë monohidrat, xhelatinë, talk, stearat magnezi, povidon, karbonat kalçiumi, dioksid titani, sukrozë, opalux portokalli, opalux i verdhë, opaglos i bardhë

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping