info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Alrinast 5 mg (desloratadinë)

Çmimi:371.00 L

Mediakment OTC me veprim antihistaminik dhe antialergjik
Kuti x 20 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 00448987
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Alrinast është një bar antialergjik, që nuk ju jep përgjumje. Bari ndihmon për të kontrolluar reaksionin alergjik dhe simptomat e tij.
Alrinast qetëson simptoma të tilla si: tështima, rrjedhje hundësh, irritim nazal, qiellzë e pezmatuar, sy të kuq, të përlotur apo të irrituar [për shembull, (pollinosis / (hay fever),ose alergji prej insekteve, pluhurit] lidhur me rinitetalergjike
Alrinast është përdorur edhe për eliminimin e simptomave të tilla si: irritime, urtikarie, enjtje dhe skuqje të lëkurës.
Këto simptoma qetësohen përgjatë ditës dhe trajtimi me këtë bar, ju ndihmon për të rifituar veprimtarinë tuaj normale të përditshme dhe gjumin.

Mos përdorni Alrinast nëse keni mbindjeshmëri (alergji) ndaj desloratadinës, loratadinës apo ndonjë nga përbërësit e tjerë të këtij formulimi.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Përpara se të merrni këtë bar, konsultohuni me mjekun tuaj ose farmacistin.
Mos përdorni Alrinast nëse jeni shtatzënë.
Në rast se, ju vini re se jeni shtatzënë gjatë terapisë tuaj, konsultohuni menjëherë me mjekun tuaj.
Mos përdorni Alrinast nëse ushqeni me gji.

Alrinast përmban laktozë (sheqer qumështi). Nëse ju është thënë nga mjeku juaj, që keni intolerancë për lloje të caktuara të sheqerit, këshillohuni me të para se të merrni këtë medikament.

Ndër efektet anësore më të zakonshme përmendim:
-lodhje;
-gojë të thatë;
-dhimbje koke.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe adoleshentët 12 vjeç e sipër: Merrni një tabletë, një herë në ditë.
Tabletat merren me ujë, shoqëruar, ose jo, me ushqim.
Lidhur me kohëzgjatjen e trajtimit, mjeku juaj do të përcaktojë llojin e rinitit alergjik prej të cilit ju vuani, dhe rrjedhimisht, do të përcaktojë për sa kohë ju duhet të trajtoheni me
Alrinast.

Përbërësit

desloratadinë, dibasik fosfat kalciumi dihidrat, monohidrat laktozë, hipermelozë,
celulozë mikrokristaline, niseshte misri, pudër, dioksid titaniumi, glikol
polietileni, FD & C blu No: 2.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping