info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aria-Des 2.5 mg/5 ml shurup (desloratadine)

Çmimi:1,064.00 L

Shurup me desloratadinë, që trajton simptomat e alergjisë tek fëmijët
150 ml

Stock: Ka stok

SKU: 0044958512
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

150 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Aria-Des është një medikament me veti antialergjike, që nuk ju përgjum.
Ndihmon në kontrollin e shenjave të alergjisë.

Aria-Des lehtëson simptomat që lidhen me rinitin alergjik si teshtimat, rrjedhja e hundës, kruarja e qiellzës, kruarja e syve, skuqjet ose lotimin.

Mos përdorni Aria-Des nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të këtij shurupi.

Aria-Des indikohet për fëmijët 6 muaj deri në 11 vjeç, adoleshentët dhe të rriturit, duke përfshirë të moshuarit.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mos përdorni Aria-Des nëse jeni shtatzënë.
Mos përdorni Aria-Des nëse jeni duke ushqyer me gji.

Kini kujdes kur përdorni Aria-Des nëse keni funksion të dëmtuar të veshkave.

Nuk dihen ndërveprime të Aria-Des me barna të tjera.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Fëmijët 6-11 muajsh: doza e rekomanduar është 2 ml shurup një herë në ditë.
Fëmijët 1-5 vjeç: doza e rekomanduar është 2.5 ml shurup një herë në ditë.
Fëmijët 6-11 vjeç: doza e rekomanduar është 5 ml shurup një herë në ditë.
Të rriturit, fëmijët 12 vjeç e lart: doza e rekomanduar është 10 ml shurup një herë në ditë.
Gëlltitni dozën e shurupit dhe më pas pini pak ujë.
Mund ta përdorni me ose pa ushqim.

Përbërësit

desloratadine, sorbitol, propylene glycol, citric acid monohydrate, trisodium citrate dihydrate, sodium benzoate, disodium EDTA, sucrose, strawberry flavour, deionized water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping