info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

M.E.V Feller Vitamin D 1000 UI

Çmimi:1,290.00 L

Suplement ushqimor me vitaminën D, e nevojshme për kockat, artikulacionet dhe sistemin imunitar
Paketim x 60 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina D është një vitaminë tepër e rëndësishme për organizmin.
Fillimisht mendohej se vitamina D ishte e rëndësishme vetëm për mineralizimin e kockave, por më pas u vu re dhe ndikimi pozitiv në sistemin imunitar.

Vitamina D sintetizohet në organizëm në prani të rrezatimit diellor.
Tek njerëzit që qëndrojnë për kohë të gjatë brenda dhe në periudhat e ftohta të vitit sasia e vitaminës D në organizëm pakësohet.
Për këtë arsye është e nevojshme një dietë ushqimore e larmishme dhe marrja e suplementeve të vitaminës D, me qëllim që të shmangen problematikat që vijnë nga mungesa e saj.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, gjatë vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (1 kapsulë) Sasia * UP
Vitamina D3 (kolekalciferol) 25 μg (1000 IU) 500%
* marrje e rekomanduar për të rriturit

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping