info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

M.E.V Feller Artropan

Çmimi:2,500.20 L

Suplement ushqimor që forcon kockat dhe artikulacionet dhe rrit qëndrueshmërinë e tyre
Paketim x tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

M.E.V Feller® Artropan përmban elementë përbërës të rëndësishëm për strukturën dhe qëndrueshmërinë e artikulacioneve.
Sulfat glukozamina është një pjesë strukturore e kërcit, e rëndësishme për sintezën e lëngut sinovial, ligamenteve dhe muskujve.
Metilsulfonilmetani merr pjesë në prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, ndërsa sulfati i kondroitinit në ndërtimin e indit lidhës në të gjithë organizmin.
Kolagjeni është proteina më e rëndësishme strukturore në indin lidhës. Ai u jep dendësi dhe forcë fibrave, fleksibilitet ligamenteve dhe tendinave dhe është i domosdoshëm për mbrojtjen e kyçeve.

Përmban komplekse bioflavonoidesh të agrumeve dhe ekstrakt rrënjësh xhenxhefili.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Të rriturit duhet të konsumojnë 2 tableta në ditë, me një vakt ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (2 tableta) Sasia
Sulfat glukozamine 1000 mg
Metilsulfonilmetan (MSM) 266,66 mg
Sulfat – kondroitin 200 mg
Kolagjen 200 mg
Kompleksi bioflavonoid i agrumeve 200 mg
Ekstrakt i rrënjës së xhenxhefilit (Zingiber officinale) /20 : 1/ 10 mg
(ekuivalente 200 mg rrënjë xhenxhefili)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping