info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Logex Nitrile Guanti Monouso XS/S

Çmimi:1,000.00 L

Doreza material nitril ngjyrë vjollcë.

Kuti x 100 copë

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Action

Masa

XS/S

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Doreza nitril, të përshtatshme për përdorim të përditshëm, për higjienë personale dhe për gatim.

Pa gomë në përmbajtje dhe pa pudër, ato parandalojnë reaksione të mundshme alergjike të lidhura me proteinat natyrore të gomës.

Masa XS/S – 6/7.

Ngjyrë vjollcë, rezistente ndaj dëmtimit dhe të testuara për përdorim në kontakt me ushqimet.

 

Produkti përputhet me kërkesat e sigurisë së direktivave dhe rregulloreve në fuqi të BE-së.

Logex kujdeset për shëndetin e konsumatorëve, kjo është arsyeja pse nënvizon faktin që produkti nuk ka pluhur brenda, për të zvogëluar rrezikun e dermatitit ose alergjive në lëkurë.

Logex siguron përdoruesit që ata mund të përdorin produktin pa rrezikun e reaksioneve alergjike nga goma (latex). Duke iu referuar standardit UNI EN455-3.

Logex garanton që produkti është i përshtatshëm për t’u përdorur në kontakt me ushqimin, në përputhje me Rregulloren (KE) nr. 1935/2004.

Logex garanton që produkti i nënshtrohet një testimi të përpiktë dhe të rreptë. Sa më i lartë AQL, aq më e ulët cilësia e produktit.

Përdorimi

Vishni dorezat me duar të thata. Ideale për mbrojtjen e duarve gjatë punëve shtëpiake, gatimit dhe kopshtarisë.