info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Levioflu 500 mg/60 mg (paracetamol, pseudoefedrine)

Çmimi:853.00 L

Medikament OTC me veti antigripale
Kuti x 10 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

10 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Levioflu është një medikament me veti analgjezike, antipiretike dhe dekongjestionante.
Përdoret për trajtimin e simptomave të ftohjes dhe gripit.

Kundërindikohet në:
– Hipersensitivitetin ndaj përbërësve aktivë ose ndaj ndonjë prej eksipientëve të listuar;
– Shtatzëni dhe gjatë ushqyerjes me gji;
– fëmijët nën 12 vjeç;
– Pacientët me pamjaftueshmëri të dukshme të glukoz-6-fosfat dehidrogjenazës;
– Subjektet që vuajnë nga një formë e rëndë e sëmundjeve të mëposhtme: sëmundje koronare të zemrës (angina, infarkt i mëparshëm); hipertensioni; aritmitë; mosfunksionim i mëlçisë;mosfunksionim i veshkave; hipertiroidizmi; astma; diabeti; çrregullime të urinimit të shkaktuara nga hipertrofia e prostatës ose nga patologji të tjera; glaukoma; anemi hemolitike; subjektet që trajtohen me dihidroergotaminë ose frenues të monoamine oksidazës (MAO) ose që e kanë ndërprerë këtë trajtim për më pak se dy javë.

Mos e përdorni gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç rekomandohet të konsumojnë 2-3 bustina në ditë, të tretura në një gotë me ujë.
Fëmijët: Levioflu nuk rekomandohet për fëmijët nën 12 vjeç.
Medikamenti duhet të përdoret maksimumi 5 ditë rresht tek popullata e rritur dhe maksimumi 3 ditë tek popullata pediatrike (12-18 vjeç).
Përdorni dozën më të ulët efektive.

Tresni bustinën Levioflu në një gotë me ujë dhe pijeni menjëherë. Për tretjen mund të përdoret si ujë në temperaturë ambjenti, ashtu dhe ujë i ngrohtë.
Këshillohet të konsumohet pas ngrënies së vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Paracetamol; pseudoephedrine hydrochloride;
sucrose, citric acid anhydrous, tropical flavor, grapefruit flavor, sorbitol, aspartame, sucralose, saccarin a sodium, polysorbate 20, beet red dye, rib oflavin sodium phosphate dye. Effervescent tablets: anhydrous citric acid, sodium bicarbonate, anhydrous sodium carbonate, sorbitol, lemon flavoring, aspartame, sodium saccharin, simethicone, leucine, sodium docusate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping