info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Laboratoire Modilac Expert RIZ 2

Çmimi:5,500.00 L

Qumësht formulë për foshnje 6-12 muaj, me intolerancë ndaj laktozës dhe proteinave të qumështit të lopës
800 g

Stock: Ka stok

SKU: MODI06
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

800 g

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Për foshnjet që janë alergjike ndaj proteinave të lopës ose intolerantë ndaj laktozës, Modilac ofron një formulim specifik Modilac RIZ.
Përmban:
– proteina të orizit pjesërisht të hidrolizuara.
– kalçium.
– DHA.

Nuk përmban laktozë.

Përdorimi

Ruajeni qumështin pluhur në një vend të freskët, larg burimeve të nxehtësisë.
Përpara se të përgatisni qumështin lani duart.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen tuaj.
Rekomandohet të konsumohet brenda 1 ore nga përgatitja.
Pjesa që mbetet hidhet, nuk ripërdoret më.
Përdoret deri në 4 javë nga hapja.

Sterilizoni shishen e ushqimit.
Shtoni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
Përdorni ujë për fëmijë, me sasi të ulët mineralesh ose ujë të zier paraprakisht dhe të ftohur.

Për të përgatitur qumështin uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 40-45°C.
Shtoni aq lugë dozuese sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjës tuaj (raporti është 1 lugë pluhur me qumësht me 30 ml ujë).
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.

Përbërësit

Maltodextrins, partially hydrolysed rice protein, vegetable oils (palm, rapeseed, sunflower, copra, palm kernel), starch, medium-chain triglycerides [MCT], calcium phosphate, emulsifiers (citric esters of mono- and diglycerides of fatty acids, sunflower lecithin, soy lecithin), potassium chloride, potassium phosphate, sodium citrate, calcium chloride, vitamin C, calcium hydroxide, magnesium hydroxide, L-lysine, choline chloride, sodium chloride, L-tryptophan, potassium hydroxide, taurine, ferrous sulphate, vitamin E, inositol, antioxidants (tocopherol-rich extract, L-ascorbyl palmitate), L-carnitine, nucleotides, zinc sulphate, nicotinamide, vitamin A, vitamin K, calcium pantothenate, vitamin D, riboflavin, vitamin B6, thiamine, copper sulphate, manganese sulphate, potassium iodide, folic acid, sodium selenite, biotin, vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping