info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Laboratoire Modilac Expert AR 2

Çmimi:4,300.00 L

Qumësht formulë kundër refluksit, për foshnje 0-6 muaj
800 g

Stock: Ka stok

SKU: MODI04
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

800 g

Mosha

,

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.
Laboratoret Modilac janë përpjekur të formulojnë një qumësht që të jetë sa më i ngjashëm me qumështin e gjirit.

Modilac AR 2 është një qumësht formulë për foshnje që kanë probleme me refluksin.
Është më i trashë se qumështi normal.
Kombinon 2 substanca natyrale që kanë veti ta trashin qumështin: miell nga farat e karobit dhe miell misri.

Përdorimi

Ruajeni qumështin pluhur në një vend të freskët, larg burimeve të nxehtësisë.
Përpara se të përgatisni qumështin lani duart.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen tuaj.
Rekomandohet të konsumohet brenda 1 ore nga përgatitja.
Pjesa që mbetet hidhet, nuk ripërdoret më.
Përdoret deri në 4 javë nga hapja.

Sterilizoni shishen e ushqimit.
Shtoni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
Përdorni ujë për fëmijë, me sasi të ulët mineralesh ose ujë të zier paraprakisht dhe të ftohur.

Për të përgatitur qumështin uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 40-45°C.
Shtoni aq lugë dozuese sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjës tuaj (raporti është 1 lugë pluhur me qumësht me 30 ml ujë).
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.

Përbërësit

Skimmed milk, demineralised whey proteins (milk), vegetable oils (palm, coconut, rapeseed, sunflower), lactose, corn starch 5,6%, thickener (locust bean gum 3%), emulsifier (soya lecithin), calcium phosphate, calcium carbonate, magnesium chloride, choline bitartrate, sodium chloride, vitamin C, potassium chloride, potassium phosphate, taurine, ferrous sulphate, riboflavin, vitamin E, inositol, L-carnitine, zinc sulfate, antioxidants (tocopherol-rich extract, L-ascorbyl palmitate), potassium iodide, calcium hydroxide, vitamin A, nicotinamide, sodium citrate, vitamin D, calcium pantothenate, vitamin K, biotin, sodium selenite, cupric sulfate, vitamin B6, thiamin, manganese sulfate, folic acid, vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping