info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Kendamil Toddler Milk 3

Çmimi:1,740.00 L3,360.00 L

Qumësht formulë për bebe 12-36 muaj.

Spastroje


SKU: KENDA06V
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

400 gr, 900 gr

Mosha

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Qumësht formulë për bebe nga 12-36 muaj.
Prodhuar në Lake District në Britani të Madhe (zonë e mbrojtur nga UNESCO) nga lopët e zonës.

Formulë e pasuruar me HMO (Human Milk Oligosaccharides) – probiotikë që ndodhen natyralisht në qumështin e gjirit të nënës – për të rritur imunitetin si dhe me omega (DHA dhe EPA) me prejardhje nga algat, për të shmangur tërësisht mundësinë e kontaminimit nga metalet e rënda që ndodhen në vajin e peshkut.

Formula e fazës 3 përmban më shumë proteina, kalçium dhe fosfor sesa Faza 2 (si qumështi i lopës) dhe ka një raport hirrë:kazeinë prej 80:20 (si qumështi i lopës).
Pa përbërës OMGJ.
Pa vaj palme, vaj peshku, sojë.
Pa maltodakstrinë.
Produkt vegjetarian.

Kujdes! Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për beben tuaj.
Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku juaj pediatër.

Përdorimi

Përpara përdorimit ndiqni udhëzimet përkatëse në fletëudhëzues.
1. Lani duart, më pas sterilizoni enët tuaja të ushqimit.
2. Zieni ujin dhe lëreni të ftohet deri në 40°, më pas masni sasinë e nevojshme të ujit në një shishe të sterilizuar.
3. Duke përdorur lugën dozuese brënda kutisë shtoni numrin e saktë të lugëve sipas tabelës udhëzuese.
4. Tundeni mirë për të tretur pluhurin.

Kujdes para përdorimit sigurohuni që qumështi të jetë në temperaturë rreth 37 °.

Ujë për vakt Lugë për vakt
180ml 7

Përbërësit

Whole Milk (223g liquid Milk per 100g), Lactose (from Milk), Skimmed Milk Powder, Vegetable Oils (Sunflower, Coconut, Canola), Galacto-oligosaccharides (from Milk), Calcium phosphate, Calcium lactate, LCP Oils (Mortierella Alpina, Crypthecodinium Cohnii), Sodium ascorbate, Calcium citrate, Iron Pyrophosphate, Potassium hydroxide, Potassium carbonate, Nucleotides (Cytidine-5’-monophosphate, disodium Uridine-5’-monophosphate, Adenosine-5’-monophosphate, disodium Inosine-5’-monophosphate, disodium Guanosine-5’ monophosphate), L-Carnitine, Vitamin E, Niacin, Zinc Sulphate, Ferric Ammonium Citrate, Calcium Pantothenate, Vitamin A, Thiamin, Vitamin B6, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid, Potassium Iodide, Riboflavin, Sodium Selenite, Vitamin K, Biotin, Vitamin D3, Vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping