info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Holle Organic Goat Milk 4

Çmimi:2,600.00 L

Qumësht dhie për foshnje mbi 12 muajsh
400 g

Stock: S’ka stok

SKU: HO114
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

400 g

Mosha

,

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Holle Goat Milk 4 është i përshtatshëm për foshnje nga 12 deri në 36 muajsh.
Përdoret pas Holle Goat Milk 3, ose një qumështi tjetër formule të ngjashëm.
Mund të përdoret për të përgatitur drithërat e foshnjeve tuaja.

Përmban DHA nga algat, pasi ka një ndikim pozitiv në zhvillimin e shikimit.
Përmban proteinën A2.
Nuk përmban vaj palme.

Kutia në të cilin gjendet qumështi pluhur është e përbërë prej kartoni 100% të riciklueshëm.
Boja e shkrimit është pa vajra minerale, me materiale të papërpunuara të riciklueshme.
Pjesa e brendshme është prej plastike dhe alumini.

Përdorimi

Lani duart.
Sterilizoni shishen e ushqimit 3-5 minuta.
Zieni ujin.
Për përgatijen e qumështit uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 50°C.
Shtoni rreth gjysmën e sasisë së ujit në shishen e ushqimit.
Shtoni aq lugë dozuese me pluhur sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjes tuaj.
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Shtoni pjesën tjetër të ujit dhe përzjejeni përsëri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen.

Përbërësit

Full cream goat’s milk powder*1 39.8 %, maltodextrin*, vegetable oils* (sunflower oil*, rapeseed oil*), starch*, lactose*, calcium hydroxide, calcium citrate, C. Cohnii oil (algae oil)2, L-cystine, calcium carbonate, magnesium chloride, vitamin C, L-tryptophan, L-tyrosine, sodium citrate, sodium chloride, iron lactate, vitamin E, iron sulphate, zinc sulphate, niacin, pantothenic acid, copper sulphate, vitamin A, vitamin B1, vitamin B6, folic acid, vitamin B2, manganese sulphate, potassium iodide, vitamin K, sodium selenite, vitamin D3, biotin, vitamin B12

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping