info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Kendamil Organic Follow-on Milk 2

Çmimi:4,260.00 L

Qumësht formulë organik për bebe 6-12 muaj.
800 gr

Stock: Ka stok

SKU: KENDA02
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

800 gr

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumësht formulë organik për bebe nga mosha 6-12 muajsh.
Prodhuar në Lake District (zonë e mbrojtur nga UNESCO në Angli) me qumësht të plotë (FULL-CREAM), të ardhur ekskluzivisht nga lopët e zonës.

Formulë e pasuruar me HMO (Human Milk Oligosaccharides) – probiotikë që ndodhen natyralisht në qumështin e gjirit të nënës – për të rritur imunitetin si dhe me omega (DHA dhe EPA) me prejardhje nga algat, për të shmangur tërësisht mundësinë e kontaminimit nga metalet e rënda që ndodhen në vajin e peshkut.
Produkt vegjetarian.

Pa vaj palme,vaj soje,vaj peshku.
Pa përbërës OMGJ.
Përbërësit organikë, duke përfshirë qumështin Kendamil, vijnë tërësisht nga fermat organike britanike.
Qumështi organik përbën vetëm 1% të furnizimit të qumështit në botë dhe do të thotë mirëqenie më e mirë për lopët, standarde më të qëndrueshme, etikë bujqësore dhe cilësi superiore për fëmijën tuaj.
Produktet organike Kendamil janë të çertifikuara nga Bashkimi Evropian dhe Shoqata Britanike e Tokës.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është zgjedhja më e mirë për beben tuaj.
Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku juaj pediatër.

Përdorimi

Përpara përdorimit ndiqni udhëzimet përkatëse në fletëudhëzues.
1. Lani duart, më pas sterilizoni enët tuaja të ushqimit.
2. Zieni ujin dhe lëreni të ftohet deri në 40°, më pas masni sasinë e nevojshme të ujit në një shishe të sterilizuar.
3. Duke përdorur lugën dozuese brënda kutisë, shtoni numrin e saktë të lugëve sipas tabelës udhëzuese.
4. Tundeni mirë për të tretur pluhurin.
Kujdes para përdorimit sigurohuni qe qumështi të jetë në temperaturë rreth 37 °.

Uje per vakt Lugë për vakt

180ml 7

Përbërësit

Organic whole milk, Organic skimmed milk, Organic lactose (from milk), Organic vegetable oils (sunflower, coconut, rapeseed), Organic galacto-oligosaccharides (from milk), Calcium phosphate, Calcium lactate, Potassium hydroxide, Calcium citrate, Vitamin C, Docosahexaenoic acid, Potassium carbonate, Iron pyrophosphate, Vitamin E, Zinc sulphate, Niacin, Pantothenic acid, Copper sulphate, Vitamin A, Thiamin, Riboflavin, Vitamin B6, Manganese sulphate, Folic acid, Sodium selenite, Vitamin K, Potassium iodide, Vitamin D3, Biotin, Vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping