info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Laboratoire Modilac Doucea 2

Çmimi:3,700.00 L

Qumësht formulë për foshnje 6-12 muaj
800 g

Stock: Ka stok

SKU: MODI08
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

800 g

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Laboratorët Modilac prej 35 vitesh kanë kryer një sërë studimesh nutricionale me qëllim që të formulojnë një qumësht për foshnje me vlera të larta ushqyese.
Modilac Doucea përmban laktoferrinë, me qëllim që të jetë sa më i ngjashëm me qumështin e gjirit.
Laktoferrina është nxjerrë nga qumështi i lopës.

Modilac Doucea përmban:
– vitaminat A, C dhe D me ndikim pozitiv në funksionin e sistemit imunitar.
– DHA, një acid yndyror i pangopur me shumë benefite për organizmin.

Nuk përmban vaj palme.

Përdorimi

Ruajeni qumështin pluhur në një vend të freskët, larg burimeve të nxehtësisë.
Përpara se të përgatisni qumështin lani duart.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen tuaj.
Rekomandohet të konsumohet brenda 1 ore nga përgatitja.
Pjesa që mbetet hidhet, nuk ripërdoret më.
Përdoret deri në 4 javë nga hapja.

Sterilizoni shishen e ushqimit.
Shtoni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
Përdorni ujë për fëmijë, me sasi të ulët mineralesh ose ujë të zier paraprakisht dhe të ftohur.

Për të përgatitur qumështin uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 40-45°C.
Shtoni aq lugë dozuese sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjës tuaj (raporti është 1 lugë pluhur me qumësht me 30 ml ujë).
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.

Përbërësit

Skimmed milk, lactose, vegetable oils (high oleic sunflower, rapeseed, sunflower), maltodextrins, demineralized whey (milk), galacto-oligosaccharids (lactose), whey proteins (milk), calcium phosphate, emulsifiers (soya lecithin, sunflower lecithin), fish oil, potassium chloride, magnesium citrate, potassium citrate, L-phenylalanine, fructo-oligosaccharids, sodium chloride, ferric pyrophosphate, vitamin C, lactoferrin from cow’s milk 0,08%, taurine, choline bitartrate, potassium hydroxide, antioxidants (tocopherol-rich extract, L-ascorbyl palmitate), inositol, L-tryptophan, zinc sulfate, calcium carbonate, potassium iodide, vitamin E, L-carnitine, nicotinamide, sodium selenite, calcium pantothenate, cupric sulfate, thiamin, vitamin A, vitamin B6, manganese sulfate, folic acid, vitamin K, biotin, vitamin D, vitamin B12, riboflavin, lactic ferments (Bifidobacterium infantis

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping