info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Kendamil Follow-on Milk 2

Çmimi:3,360.00 L

Qumësht formulë për bebe 6-12 muaj.

Spastroje


SKU: KENDA08V
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

400 gr, 900 gr

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumësht formulë për bebe nga 6 deri ne 12 muaj.
Prodhuar në Lake District në Britani të Madhe (zonë e mbrojtur nga UNESCO) nga lopët e zonës.

Formulë e pasuruar me HMO (Human Milk Oligosaccharides) – probiotikë qe ndodhen natyralisht ne qumështin e gjirit të nënës – si dhe me omega (DHA dhe EPA) me prejardhje nga algat, për të shmangur tërësisht mundësinë e kontaminimit nga metalet e rënda që ndodhen në vajin e peshkut.

Pa përbërës OMGJ.
Pa vaj palme, vaj peshku, soja.
Pa maltodakstrinë.
Produkt vegjetarian.

Kujdes! Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për beben tuaj.
Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri, ose kur rekomandohet nga mjeku juaj pediatër.

Përdorimi

Përpara përdorimit ndiqni udhëzimet përkatëse në fletëudhëzues.
1. Lani duart, më pas sterilizoni enët tuaja të ushqimit.
2. Zieni ujin dhe lëreni të ftohet deri në 40°, më pas masni sasinë e nevojshme të ujit në një shishe të sterilizuar.
3. Duke përdorur lugën dozuese brënda kutisë shtoni numrin e saktë të lugëve sipas tabelës udhëzuese.
4. Tundeni mirë për të tretur pluhurin.
Kujdes para përdorimit sigurohuni që qumështi të jetë në temperaturë rreth 37 °.
Pas moshës 6 muaj.

Ujë per vakt Lugë për vakt
150ml 5
180ml 6
210ml 7

Përbërësit

Whole Milk (190g per 100g), Lactose (from Milk), Demineralised Milk Whey Powder (enriched in alpha lactalbumin), Vegetable Oils (Sunflower, Coconut, Rapeseed), Galacto-oligosaccharides (from Milk), Skimmed Milk Powder, Calcium Citrate, Potassium Chloride, Sodium Citrate, Magnesium Chloride, Potassium Hydroxide, Docosahexaenoic Acid, Sodium Ascorbate, Inositol, Arachidonic Acid, Taurine, Choline Bitartrate, L Tyrosine, Nucleotides(Cytidine-5’-monophosphate, disodium Uridine-5’-monophosphate, Adenosine-5’-monophosphate, disodium Inosine-5’-monophosphate, disodium Guanosine-5’ monophosphate), Iron Pyrophosphate, L Phenylalanine, L Carnitine, Zinc Sulphate, Vitamin E, Niacin, Calcium Pantothenate, Copper Sulphate, Thiamin, Riboflavin, Vitamin A, Vitamin B6, Manganese Sulphate, Folic Acid, Potassium Iodide, Sodium Selenite, Vitamin K, Vitamin D, Biotin, Vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping