info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Alinter Group Ironorm capsules

Çmimi:1,000.00 L

Suplement ushqimor me përmbajtje të hekurit, vitaminave B dhe mineraleve

Kuti x 25 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

25 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Ironorm kapsulë përmban hekur, acid folik, vitaminë B1, B2, nikotinamid dhe vitaminë C, të cilat janë shumë të rëndësishme gjatë shtatzënisë.

Përmbajtja e hekurit tek kapsulat Ironorm është e dobishme në shtatzëni, për arsye se kërkesa ditore për hekur është e lartë si pasojë e nevojave të fetusit dhe rritjes së kërkesave të nënës.

 

Nëse kapsula Ironorm merret gjatë planifikimit të shtatzënisë dhe gjithashtu gjatë 12 javëve të para të saj ndihmon në parandalimin e mungesës së hekurit në periudhën e fundit të shtatzënisë.

 

Ironorm mund të përdoret si:

• Shtojcë dietike tek gratë shtatëzana dhe ato që dëshirojnë të mbeten shtatëzanë.
• Shtojcë dietike gjatë shtatzënisë.
• Për trajtimin e anemisë me mungesë hekuri dhe të mungesës së vitaminave.

Përdorimi

• Si shtojcë dietike para dhe gjatë shtatzënisë: një kapsulë në ditë gjatë ngrënies.

• Për trajtimin e pamjaftueshmërisë së hekurit: tre herë në ditë nga një kapsulë gjatë ngrënies së vakteve kryesore.

Përbërësit

Ferrous Sulphate Exsicc. BP 195 mg, Folic Acid BP 1.7 mg, Thiamine Hydrochloride BP 1 mg, Riboflavine 2 mg, Ascorbic Acid BP 15 mg, Nicotinamide BP 10 mg. In addition to the above ingredients, the capsules also contain Vegetable Oil, Fat Mix, Lecithin, Coat, Gelatin, Glycerin, Sorbitol Solution, Potassium Sorbate, Black Iron Oxide, Carmine Red, Yellow Iron Oxide, Titanium Dioxide.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping