info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Humana Qumësht formulë për foshnje mbi 6 muajsh

Çmimi:960.00 L

Qumësht formulë për foshnje mbi 6 muajsh
300 g

Stock: S’ka stok

SKU: HU003
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

300 g

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Ushqyerja me gji është tepër e rëndësishme për foshnjet.
OBSH rekomandon që ushqyerja me gji të jetë burimi i vetëm i ushqimit për foshnjet deri në 6 muaj, dhe vazhdimin e saj deri sa fëmija të bëhet 2 vjeç ose pak më shumë.
Në rastet kur ushqyerja me gji është e pamundur, përdoret qumështi formulë.

Fëmija juaj po rritet dita ditës, po bëhet më aktiv dhe po fillon të eksplorojë ushqimin e ngurtë.
Humana Folloë On Milk përmban laktozë si burimin e vetëm të karbohidrateve.
Qumështi formulë Humana përmban të gjitha lëndët e nevojshme për zhvillimin e fëmijëve tuaj:
– DHA, kontribuon në zhvillimin normal të shikimit të foshnjeve deri në 12 muaj;
– GOS, fibra;
– ALA, një acid yndyror thelbësor omega-3 që mbështet zhvillimin konjitiv të foshnjes tuaj;
– Vitaminën C, e rëndësishme për sistemin imunitar;
– Nukleotide.

ProBalance siguron të gjitha lëndët ushqyese të nevojshme për foshnjet, bazuar në më shumë se 65 vjet përvojë në shkencë dhe kërkime.

Përdorimi

Ndiqni udhëzimet e mëposhtme për një përgatitje korrekte të qumështit Humana.
Lani shishen dhe biberonët. Përgatisni qumështin menjëherë përpara konsumimit.
Mos i ripërdorni mbetjet.
Në brendësi të paketimit do të gjeni dhe lugën dozuese.
Bëni kujdes gjatë përgatitjes së qumështit, pasi një përgatitje jo korrekte mund të jetë e dëmshme për shëndetin e fëmijës.

1. Zjeni ujin dhe lereni të ftohet deri në temperaturën 50 ̊C. Shtoni gjysmën e sasisë së ujit në shishen e biberonit.
2. Nëpërmjet lugës dozuese shtoni pluhurin e qumështit formulë në shishe.
3. Mbyllni shishen dhe filloni ta tundni deri në tretjen e plotë të pluhurit.
4. Shtoni 1/2 e mbetur të ujit dhe tundeni përsëri.
5. Kontrolloni temperaturën përpara se t’ia jepni fëmijës.
Mos e ngrohni në mikrovalë.

Përbërësit

demineralised whey powder, vegetable oils, lactose, skimmed milk powder, galacto-oligosaccharides, palm kernel fat, oil from the microalgae Schizochyttrium sp., ferrous bisglycinate, potassium chloride, calcium carbonate, choline bitartrate, calcium salts of orthophosphoric acid, sodium citrate, inmositol, sodium selenate, l-tryptophan, magnesium carbonate, l-tyrosine, manganese sulphate, vitamin C, potassium citrate, l-phenylalanine, nucleotides, sodium salts of uridine 5- phosphoric acid, adenosine 5-phosphoric acid, sodium salts of inosine 5-phosphoric acid, potassium iodate, vitamin E, zinc sulphate, vitamin D, vitamin A, pantothenic acid, niacin, cupric sulphate, biotin, thiamin, vitamin B6, vitamin K, folic acid, riboflavin, vitamin B12

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping