info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Holle Carrottes 4m+ Demeter

Çmimi:L300.00

Pure me karrota për fëmijë mbi 4 muaj. 125g .

Additional information

Brand

Përshkrimi

Puretë rekomandohen të fillohen pas muajit të katërt.
Në fillim fëmijës i jepet një lloj pureje dhe më pas, shtohen një e nga një dhe pure me shije të tjera. Kjo bëhet me qëllim që të kontrollohet proçesi i tretjes apo i jashtëqitjes së fëmijës, me marrjen e produktit të ri dhe të kuptohet nëse është intolerant ndaj një ushqimi të caktuar.
Pa vezë, pa gluten, pa laktozë e pa ëmbëlsues.
Pa maja e pa kripë.
Me çertifikim Demeter.

Përdorimi

Ngrohet një porcion ose i gjithë racioni dhe i jepet me lugë fëmijës. Mund t’i shtohet dhe vaj bimor Holle.

Përbërësit

Carrot* 80 %, water