info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Holle Bio Growing-up Milk 4

Çmimi:2,150.00 L

Qumësht lope për foshnje mbi 12 muajsh
600 g

Stock: Ka stok

SKU: HO115
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

600 g

Mosha

,

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

I përshtatshëm për foshnje nga 12 deri në 36 muajsh.
Përdoret pas Holle Folloë-on Milk 3 ose një qumështi tjetër formule të ngjashëm.
Mund të përdoret për të përgatitur drithërat e foshnjeve tuaja.

Në sajë të DHA, ka ndikim pozitiv në zhvillimin e shikimit.
Përmban vitaminat C dhe D, me ndikim pozitiv në sistemin imunitar.
Demeter.

Kutia në të cilin gjendet qumështi pluhur është e përbërë prej kartoni 100% të riciklueshëm.
Boja e shkrimit është pa vajra minerale, me materiale të papërpunuara të riciklueshme.
Pjesa e brendshme është prej plastike dhe alumini.

Përdorimi

Lani duart.
Sterilizoni shishen e ushqimit 3-5 minuta.
Zieni ujin.
Për përgatijen e qumështit uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 50°C.
Shtoni rreth gjysmën e sasisë së ujit në shishen e ushqimit.
Shtoni aq lugë dozuese me pluhur sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjes tuaj.
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Shtoni pjesën tjetër të ujit dhe përzjejeni përsëri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen.

Përbërësit

Skimmed milk**1, whey powder* (partly demineralised), vegetable oils* (palm oil*3, sunflower oil*, rapeseed oil*), maltodextrin*, starch*, calcium carbonate, oil from the microalgae Schizochytrium sp.2, potassium chloride, calcium salts of orthophosphoric acid, vitamin C, L-tyrosine, sodium chloride, L-tryptophan, magnesium carbonate, ferrous sulphate, vitamin E, zinc sulphate, niacin, pantothenic acid, copper sulphate, thiamin, vitamin A, vitamin B6, manganese sulphate, folic acid, potassium iodide, sodium selenite, vitamin K, vitamin D, biotin, vitamin B12

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping