info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Holle Apple and Bilberry 4m+ Demeter

Çmimi:L300.00

Pure me mollë dhe boronicë, për fëmijë mbi 4 muaj. 190g .

Stock: In stock

Additional information

Brand

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Puretë e frutave Holle përgatiten me fruta natyrale, me përqindje të ulët aciditeti.
Përgatitja bëhet në mënyrë të tillë, që mos humbasë aroma e frutave dhe të mos u shtohet sheqer shtesë.
Si fillim nisen puretë që kanë një frut, më pas kalohet te kombinimet e frutave të ndryshme.
Për një shije unike u mendua të kombinohej molla me boronicën.
Pa gluten, pa laktozë, pa vezë, pa ëmbëlsues.
Pa kripë, pa proteina të qumështit, pa maja.
Me çertifikim Demeter.

Përdorimi

Ngrohet para përdorimit. Fillohet ushqimi me dy-tre lugë dhe gradualisht çdo ditë shtohet sasia, derisa arrin në një kavanoz të plotë.
Kavanozi i hapur ruhet në frigorifer, deri dy ditë pas hapjes.

Përbërësit

Apple* 50 %, water,
apple juice concentrate** 10 %, bilberry** 7.5 %,
rice semolina**, lemon juice concentrate**