info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Healthy Life Selenogin Food Supplement

Çmimi:1,550.00 L

Suplement ushqimor që rrit përqëndrimin dhe forcon memorien
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Selenogin është një suplement ushqimor i përshtatshëm për t’u përdorur nga të rriturit.
Përbërësi kryesor është bima ‘Ginkgo biloba’, ekstraktet e së cilës, njihen për vetitë e tyre antioksiduese dhe ndikimin pozitiv në qarkullimin e gjakut. Ginkgo biloba mendohet dhe që mban në normë presionin e gjakut.

Një përbërës tjetër i këtij suplementi është dhe acidi pantotenik, një vitaminë e tretshme në ujë, e cila ndikon pozitivisht në aktivitetin mendor dhe merr pjesë në procese metabolike.

Biotina, e pranishme në këtë formulim, ndihmon në mirë-funksionimin e sistemit nervor.

Selenogin është një suplement që:
-përmirëson memorien;
-rrit përqëndrimin;
-lufton stresin oksidativ;
-ndihmon në mirë-funksionimin e gjendrës tiroide (në sajë të pranisë së selenit);
-pakëson zhurmën në vesh.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse jeni duke përdorur antikoagolantë ose nëse vuani nga një sëmundje specifike konsultohuni me mjekunn tuaj para përdorimit të këtij suplementi.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të pini një tabletë në ditë, të shoqëruar me një gotë me ujë.

Përbërësit

Active ingredients Contents per tab. % NRV
QIS2X* 91,2 mg –
Selenium (L-selenomethionine) 100 μg 182%
Biotin (D-biotin) 10 μg 20%

*QIS2X – Gingko Biloba leaf extract** (90 mg) with country of origin – PRC, constituting 24% Ginkgo flavone glycosides, 6% terpene lactones and 3 ppm Ginkgolic acid; Pantothenic acid (calcium-D-pantothenate) = 1.2 mg, 20% of NRVs.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping