info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Guerriero Ossasan

Çmimi:2,970.00 L

Suplement ushqimor që forcon kockat dhe ndihmon në parandalimin e osteoporozës
Paketim x 60 bustina

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

60 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Ossasan është një integrator ushqimor me baze kalçiumi dhe vitaminë D3, i nevojshëm për parandalimin e Osteoporozës.

Kalçiumi që gjendet tek Ossasan është në formën e citratit të kalçiumit, i cili nuk lejon formimin e gurëve në veshka dhe përfaqëson formën organike dhe biodisponueshmërinë më të lartë të këtij minerali të rëndësishem. Kalçiumi është një mineral që kryen shumë funksione në trup dhe përqendrohet veçanërisht në kocka, ku është i nevojshem për ruajtjen e integritetit te tyre dhe në indet e muskujve, pasi është i nevojshëm për proçesin e kontraktimit të tyre.

Ossasan përmban gjithashtu vitaminën D3 (kolekalçiferol), e cila ndihmon në perthithjen dhe përdorimin normal të kalçiumit dhe fosforit, minerale të dobishme për funksionin neuro-muskular dhe mineralizimin e kockave. Vitamina D3 është gjithashtu e dobishme për funksionin normal të sistemit imunitar dhe mbështet funksionimin e rregullt të muskujve.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga një sëmundje tjetër këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 2 bustina në ditë.
Bustinat treten në një gotë me ujë ambjenti.
Doza mund të ndryshojë në rastet kur mjeku e sheh të arsyeshme.

Përbërësit

Përbërësit kryesorë:
kalçium 500 mg/bustinë
vitaminë D3 10 mcg/bustinë

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping