info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Guerriero Millennials Spirulina + Vitamina C

Çmimi:1,926.60 L

Suplement ushqimor që ndihmon në trajtimin e dislipidemisë, anemisë dhe shton mbrojtjen imunitare
Paketim x 60 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Spirulina është një nga format më të vjetra të jetës në Tokë. Shkencërisht e njohur si Arthrospira (Arthrospiraplaten-sis) mbetet superushqimi i parë në botë dhe një nga integratorët me vlera shumë të larta ushqyese.

Spirulina mund të merret nga të gjithë: femijët, të rriturit, të moshuarit dhe ka përfitime ushqyese të vërtetuara nëpërmjet check-up-eve të rekomanduara nga mjeku.

Spirulina:
• Ndihmon në reduktimin e ndjenjës së urisë dhe nxit humbjen e peshës;
• Eshtë e dobishme në përmirësimin e tretjes;
• Vepron si hipoglicemiant në gjak;
• Ndihmon në mbajtjen nën kontroll të përhapjes së Candida-s;
• Përmirëson sistemin imunitar dhe kryen një mbështetje të shkëlqyer për zemrën, melcinë dhe veshkat;
• Ul presionin e gjakut për shkak të vazodilatacionit;
• Bën të mundur uljen e niveleve të kolesterolit të keq (LDL – kolesterol) dhe triglicerideve, si dhe ngritjen e niveleve të kolesterolit “të mire” (HDL – kolesterol).

Spirulina ka profilin ushqyes më të fuqishëm se cilido ushqim tjetër:
-Minerale: 7-13% perfshirë kalçium, kalium, magnezium, zink dhe fosfor;
-Fibra: 8-10% – 4 herë më shumë se mielli ose gruri;
-Vitaminë B12: 20mg/10g, 3-4 herë më shumë se mëlçia e kafshëve;
-Beta karoten: 14-33 mg/10g – 5 herë më shumë se karrotat, 40 herë më shumë se spinaqi.

Spirulina ka përmbajtjen më të lartë të proteinave se çdo ushqim tjetër natyral. Tretet lehtësisht dhe përthithet plotësisht, pasi nuk ka celulozë në muret e saj qelizore.

Vitamina C që ndodhet tek Spirulina ndihmon trupin të rrisë përthithjen e hekurit non-eme duke suportuar mirëmbajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas një stervitjeje intensive fizike. Gjithashtu shërben për mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, për formimin normal të kolagjenit dhe funksionit normal të kockave, dhëmbëve, kartilagjeve, gingivave, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga ndonjë sëmundje, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 2 – 3 gram spirulinë në ditë, e cila merret në 4-6 doza prej 500mg.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Përbërësit kryesorë:
-spirulina
-vitamina C

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping