info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Guerriero Cartiflex Sound Gel

Çmimi:1,340.00 L

Trajtim lokal për qetësimin e dhimbjeve muskulare
100 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Suitable For

Përshkrimi

Cartiflex është një xhel, përbërësit e të cilit veprojnë në sinergji me njëri-tjetrin për të arritur efektin e dëshiruar në kocka dhe artikulacione.
Përbërësit e tij janë zgjedhur bazuar në të dhënat më të fundit shkencore, të gjetura në literaturën mjekësore,me qëllim që të garantohet efektshmëria maksimale e produktit.

Xheli përdoret në kombinim me terapitë e njohura për qetësimin e dhimbjeve siç janë antiinflamatorët josteroidë apo kortikosteroidet, kur duhet dhe një ndihmë e jashtme krahas veprimit sistemik.

Cartiflex është i dobishëm për të ruajtur integritetin fiziologjik të nyjeve dhe për të luftuar proçeset degjenerative të artrozave.
Xheli është veshtullor, çka e bën atë të përshtatshëm për çdo lloj trajtimi fizioterapeutik.

Përdorimi

Aplikohet xheli në zonat ku keni dhimbje 2-3 herë në ditë, dhe masazhojeni lehtësisht për rreth 1 minutë deri në absorbim të plotë nga lëkura.

Përbërësit

Ujë, glicerinë, ekstrakt i rrënjëve të harpagophytum procumbens, ekstrakt i bishtkalit (Equise-tum arvense), dimetil sulfon, kartilag i peshkaqenit, kopolimer i akrilatit të natriumit, polioksipropilen (PPG- 1 tridecil – 6).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping