info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Excel Therapy O2 Pollution Defense Eye Contour

Çmimi:5,000.00 L 4,500.00 L -10%

Krem me efekt hidratues dhe veprim efektiv kundër ndotjes, specifik për zonën e syve.
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: GRM051
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

15 ml

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Me një teksturë ultra të lehtë, ky krem ​​për sytë përmban teknologji të madhe kundër ndotjes për të mbrojtur dhe riparuar në mënyrë efektive lëkurën nga katër llojet kryesore të ndotjes. Toni i tij rozë dhe pigmentet optike ndriçojnë dhe freskojnë menjëherë zonën e konturit të syve, ndërsa përbërësit oksigjenues ndihmojnë gjithashtu në parandalimin e shfaqjes së linjave dhe rrudhave të hershme.

Teknologjia ekskluzive kundër ndotjes vepron në sipërfaqen e lëkurës për të minimizuar efektet e ndotjes. Përmban dy formula kryesore:
-Blue Light Block: Bllokon dëmtimin në lëkurë të shkaktuar nga valët elektromagnetike të emetuara nga pajisjet elektronike si kompjuterët, telefonat dhe dritat LED.
-Triple Anti-pollution Shielding: Krijon një film të hollë mbrojtës në lëkurë për të parandaluar depërtimin e PM 2.5 dhe grimcave toksike të ajrit, duke siguruar një mburojë fizike mbrojtëse kundër rrezeve UV.

Life Cytoxygen çliron një përqendrim të lartë të oksigjenit të pastër në dermë,për të detoksifikuar lëkurën.

Pigmentet optike korrigjojnë menjëherë rrathët e zinj dhe ndriçojnë konturin e syve.

Tetrapeptidet kanë efekt dekongjestionues dhe mbrojnë kolagjenin dhe elastinën.

Përdorimi

Aplikojeni në zonën e konturit të syve në mëngjes dhe mbrëmje.

Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Hexylene Glycol,
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Perfluorodecalin, Caesalpinia
Spinosa Fruit Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hyaluronic Acid,
Lactis Proteinum (Milk Protein), Kappaphycus Alvarezii Extract, Sodium Hyaluronate,
Biosaccharide Gum-4, Acetyl Tetrapeptide-5, Phospholipids, Fructose, Glucose,
Lactose, Carnosine, Sphingolipids, Urea, Sucrose, Dextrin, Glycosphingolipids,
Aspartic Acid, Glutamic Acid, Alanine, Mel (Honey Extract), Butylene Glycol, Isostearyl Neopentanoate, Octyldodecyl Stearate, Peg-75 Shea Butter Glycerides, 1,2- Hexanediol, Hexyl Nicotinate, Mica, Titanium Dioxide, Sodium Citrate, Glyceryl Polyacrylate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, CI 77491 (Iron Oxides).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping