info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Ducray Melascreen UV Creme Riche SPF 50 +

Çmimi:L2,600.00 L1,820.00 -30%

Krem kundër njollave kafe, mbrojtës nga dielli, për lëkura të thata

40 ml

Stock: In stock

SKU: DU051

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

Suitable For

,

Spf

Përshkrimi

Krem i pasur me filtra solarë (UVA & UVB) për mbrojtje maksimale nga dielli dhe me kompleksin RonoCare, që limiton njollat e errëta dhe mbron nga foto-plakja.

Teksturë kremoze, rezistente ndaj ujit dhe djersës, edhe në temperatura të larta.  

Hipoalergjik. Pa parfum, pa parabene.

Përdorimi

Para çdo ekspozimi në diell aplikohen 5-6 doza në fytyrë, 9-10 doza në qafë dhe 1-2 doza në duar. Të evitohet kontakti me sytë.

Përbërësit

WATER (AQUA), C12-15 ALKYL BENZOATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], DIISOPROPYL ADIPATE, PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE, DICAPRYLYL CARBONATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYLENE GLYCOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE, BIS-ETHYLHEXYL HYDROXYDIMETHOXY BENZYLMALONATE, C10-18 TRIGLYCERIDES, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, VP/EICOSENE COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BENZOIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, GLYCERYL BEHENATE, GLYCERYL DIBEHENATE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, TRIBEHENIN, XANTHAN GUM