info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Ducray Anacaps Progressiv

Çmimi:L4,200.00

Suplement ushqimor kundër rënies kronike të flokëve

30 kapsula

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Hair Type

Masa

30 kapsula

Specific For

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Anacaps Progressiv është një shtesë ushqimore e formuluar posaçërisht për rënien kronike të flokëve.

Gjallëria e flokëve dhe funksionimi i duhur i ciklit të tyre mund të preket nga faktorë kronikë.

Kjo shtesë ushqimore i siguron bulbit të flokut:

– Biotinë, zink, selen që marrin pjesë në mirëmbajtjen e flokëve normalë;

– Vitaminë B6 që kontribuon në sintezë e cisteinës, një nga aminoacidet e keratinës, proteinës kryesore që gjendet në përbërje të flokut dhe ndihmon në mbajtjen e një aktiviteti normal hormonal.

– Vitaminat C, B2, E ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimet oksiduese.

Pa gluten.

Përdorimi

Merrni 1 kapsulë në ditë me një gotë ujë.

Mos e tejkaloni dozën ditore të rekomanduar.

Marrja e kësaj shtese ushqimore nuk duhet të zëvendësojë një dietë të larmishme, të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Përbërësit

MICROCRYSTALLINE CELLULOSEHYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSEL-ASCORBIC ACIDFERROUS SULFATED,I ALPHA TOCOPHEROL ACETATEZINC SULPHATE MONOHYDRATENICOTINAMIDED-CALCIUM PANTOTHENATEMAGNESIUM STEARATESILICIUM DIOXIDEPYRIDOXINE HYDROCHLORIDERIBOFLAVINSODIUM MOLYBDATE/MALTODEXTRINEFOLIC ACIDSODIUM SELENITEBIOTIN