info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Vital Materna PLUS

Çmimi:L2,210.10

Suplement me vitamina dhe minerale për femrat përgjatë mëmësisë, që nga konceptimi e deri në fund të periudhës së ushqyerjes me gji 30 kapsula

Stock: 8 in stock

Additional information

Përshkrimi

Doppelherz ka krijuar këtë formulim për të mbështetur femrat gjatë shtatzënisë, që nga konceptimi i foshnjes deri në fund të periudhës së ushqyerjes me gji.
Vital Materna plus është i pasur me ushqyesit e nevojshëm për një zhvillim të mirë të fetusit dhe fëmijës.

Acidi folik është një vitaminë shumë e rëndësishme për ndarjen e qelizave dhe zhvillimin normal të fetusit.

Jodi ndikon në prodhimin e hormoneve të gjëndrës tiroide që luan rol kryesor në shumë proçese metabolike.

Zinku forcon sistemin imunitar ndërsa hekuri ndikon në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe transportin e oksigjenit.

Magnezi ka ndikim pozitiv në sistemin nervor dhe muskujt.

Vitaminat e grupit B kanë funksione të shumëfishta në organizëm. Ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit nervor, në sistemin e qarkullimit të gjakut, në sistemin imunitar, në shumë reaksione metabolike përfshirë edhe metabolizmin e energjisë etj.

Vitamina C forcon sistemin imunitar dhe bashkë me Vitaminën E mbrojnë qelizat nga radikalet e lira.

Vitamina D ndihmon për fiksimin e kalçiumit në kocka.

Omega 3 është një element që ndikon në zhvillimin e mirë të syve dhe sistemit nervor te fetusi.

Pa gluten. Pa laktozë.

Përdorimi

Një-dy kapsula në ditë, pas ushqimit, shoqëruar me ujë.

Përbërësit

Fish oil, Gelatine (bovine), Soybean oil (partially hydrogenated), L-Ascorbic acid (Vitamin C), Magnesium oxide, Glycerol, Ferrous fumarate, D-alpha-Tocopherol (Vitamin E), Water, Nicotinamide (Niacin), Calcium-D-pantothenate (Pantothenic acid), Soya lecithin, Carotenoids (Beta-Carotene), Zinc oxide, Iron oxides, Pyridoxine hydrochloride (Vitamin B6), Cyanocobalamin (Vitamin B12), Cupric sulphate, Riboflavin (Vitamin B2), Thiamin mononitrate (Vitamin B1), Pteroylmonoglutamic acid (Folic acid), Cholecalciferol (Vitamin D3), Potassium iodate, D-Biotin

Përbërësit Sasia (2 kapsula)
Omega-3 fatty acids 352 mg
Beta-Carotin 4 mg
Vitamin E 24 mg
Vitamin D3 10 µg
Vitamin C 160 mg
Pantothenic acid 12 mg
Vitamin B1 2,4 mg
Vitamin B2 3 mg
Vitamin B6 4 mg
Folic acid 800 µg
Biotin 120 µg
Niacin 30 mg
Vitamin B12 4 µg
Iron 28 mg
Magnesium 120 mg
Zinc 10 mg
Copper 2 mg
Iodine 300 µg