info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Cerave Resurfacing Retinol Serum

Çmimi:2,800.00 L

Serum me retinol në përmbajtje, specifik për lëkurë me tendencë akneike dhe shenja post-akne.
30 ml

Stock: Ka stok

SKU: CER029
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Cerave Resurfacing Retinol Serum ndihmon në përmirësimin ndjeshëm të teksturës së lëkurës duke reduktuar shenjat pas akneve dhe duke minimizuar pamjen e poreve.

Formulimi përmban retinol të kapsuluar dhe ekstraktet nga Licoricia për të dhuruar shkëlqim në lëkurë.
Përveç kësaj, është formuluar me 3 ceramide esenciale që veprojnë së bashku për të mbajtur hidratimin e lëkurës dhe për të ndihmuar në rivendosjen e barrierës mbrojtëse së bashku me niacinamidet qetësuese.
Teknologjia MVE bën të mundur që ceramidet të kenë një shpërndarje efikase brenda barrierës së lëkurës dhe të lëshohen ngadalë me kalimin e kohës.

Teskturë e lehtë, e cila përthithet shpejt.
Jo komedogjenik.
Pa parabene.
Pa aromë.

Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë të pastër cdo mbrëmje.
Shmangni kontaktin me sytë dhe buzët.
Nëse ndodh kontakti, shpëlajeni me ujë.
Aplikoni mbrojtësin ndaj diellit gjatë përdorimit të këtij produkti.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, PROPANEDIOL, DIMETHICONE, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, NIACINAMIDE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, HYDROGENATED LECITHIN, POTASSIUM PHOSPHATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, DIMETHICONOL, LECITHIN, SODIUM CITRATE, RETINOL, SODIUM HYALURONATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CHOLESTEROL, PHENOXYETHANOL, ALCOHOL, ISOPROPYL MYRISTATE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, PENTYLENE GLYCOL, PHYTOSPHINGOSINE, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 20, ETHYLHEXYLGLYCERIN

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping