info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Besiron-F

Çmimi:1,872.00 L

Suplement ushqimor që synon të korrigjojë mungesën e hekurit në organizëm
Kuti x 30 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: 0044116
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor me bisglicinat hekuri, acid folik dhe vitaminë B12 (cianokobalaminë) për parandalimin e anemisë.
Forma kelate e hekurit absorbohet (përthithet) 4 herë më shumë se format e tjera të hekurit.

Formulimi nuk përmban sheqer të shtuar.
I përshtatshëm për personat diabetikë.
Bisglicinati i hekurit nuk shkakton konstipacion ose ndonjë acarim tjetër gastro-intestinal.
Nuk përmban:
– maja,
– sojë,
– qumësht,
– miell,
– kripë,
– gluten,
– laktozë.
– konservues;
– ngjyrues artificiale.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një sëmundje specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet që të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç të konsumojnë 1-2 tableta në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredients
Iron Bisglycinate 15 mg
Folic acid 400 mcg
Vitamin B12 cyanocobalamin 50 mcg

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping