info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene XeraCalm A.D Creme relipidante 200 ml

Çmimi:L3,200.00

Xeracalm A.D – Krem rilipidizues 200ml.

Krem për lëkura të thata dhe atopike.

Stock: 1 në stok

Pershkrimi

Krem i përshtatshëm për lëkura të thata me tendencë atopike. Ushqen lëkurën, pakëson irritimet dhe ndjesinë e kruarjes dhe rivendos ekulibrin normal të shtresës lipidike të lëkurës. Pa konservues, pa sapun, pa paraben, pa gluten, pa sojë. Përdoret nga të gjitha moshat.

Perdorimi

Aplikohet një ose dy herë në ditë në lëkurë të thatë.

Perberesit

AVÈNE THERMAL SPRING WATER, GLYCERIN, MINERAL OIL, CETEARYL ALCOHOL, OENOTHERA BIENNIS OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL GLUCOSIDE, AQUAPHILUS DOLOMIAE EXTRACT, ARGININE, CARBOMER, EVENING PRIMROSE OIL/PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS, GLYCINE, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, WATER.